Coronavirüs Günlerinde Kanada’da Uluslararası Öğrencilik

Coronavirüs Günlerinde Kanada'da Uluslararası Öğrencilik 1

Kanada Federal Hükümeti’ne göre ülkeye yalnızca yılda 21 milyar dolardan daha fazla ekonomik değer değil, kültürel ve sosyal değerler de kazandırıyor. Bu öğrenciler ise bugünlerde herkes gibi coronavirüs’ten etkilenmiş durumda.

Bazı öğrenciler öğrenci vizelerinin işlenmesi sürecinden yakınıyor. Vize ofislerinin geri dönmediğini belirten öğrenciler sürecin hızlanmasını istiyor.

Hükümet ise uluslararası öğrencilere COVID – 19 süresince daha fazla esneklik tanıyacak düzenlemeler getirmeyi düşünüyor. Örneğin mezuniyet sonrası çalışma izinlerine seçilebilirliklerini etkilemeden eğitimlerine devam edebilmeleri bunlardan biri. Haftalık çalışma sürelerinin 40 saate kadar çıkarılmasına izin verilmesi ve esansiyel çalışan olarak çalışma hakkı tanınması da düşünülen önlemler arasında.

Hükümet İletişim Danışmanı Peter Liang’in açıklaması:

“Amacımız tüm başvuruları güz döneminin ilk değerlendirme sürecine kadar işlemek. COVID ile ilgili kısıtlamaların kaldırılması tamamiyle yayılımı önlemeye yönelik beraber alacağımız ilerlemeye bağlı. Bu devam eden değişiklikler oldukça, sınırlar ve sınıflar açıldıkça uluslararası öğrenciler Kanada’ya seyahat edebilecekler.”

Ryerson ve Toronto Üniversiteleri önümüzdeki dönemde online eğitim vereceklerini açıkladılar. Bir vizeleri olduğu sürece uluslararası öğrencilerinin kendi ülkelerinden eğitime devam etmesine izin verecekler.

Kanada Hükümeti’nin bir başka açıklaması da gerekli bazı evrakları içermeyen ya da son başvuru tarihini geçirmiş bazı başvuruları bu sebeplerden reddetmediklerinin altını çiziyor.

Read Previous

Zor Durumdaki Dil Kursları Güz Dönemi İçin Kanada’ya 40.000 Yabancı Öğrenci Getirmek İstiyor

Read Next

Kanada Hükümeti Pfizer ve Moderna ile Coronavirüs Aşısı Anlaşması Yaptı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *