Kanada Yeni $73-Billion Dolarlik Buyuk Yardim Paketini Onayladi

Kanada Koronavirus Yardim Paketi

Kanada Koronavirus Yardim Paketi

Kanada yardim paketi her gecen gun guncellenmekte ve kapsami arttirilmakta, 11 Nisan’da Kanada Senatosundan onay alan bu yardim paketi ile ilgili detaylar yazinin devaminda.

OTTAWA – Kanada Senatosu işletmelere ve işçilere COVID-19 salgınının ekonomik yıkıminda ayakta kalmalari icin yardımcı olmayı amaçlayan 73 milyar dolarlık ($73-billion) buyuk bir paket onayladi,

Başbakan Trudeau bu yardim paketini İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en önemli ekonomik program olarak adlandırdi. Senatoyu geçmesi ve Cumartesi günü kraliyet onayı alması beklenen paket tasarısıyla birlikte, federal hükümet şirketlere normalde her çalışanin kazandigi ilk 58.700$’ın %75’ini, 12 hafta suresince haftada $847‘a kadar ödeyecek.

Maliye Bakanı Bill Morneau, para yardiminın 2 ila 5 hafta içinde akmaya başlayacağını ve hükümetin bunu mümkün olan en kısa sürede başlatmaya çalışacağını söyledi.

Ve diger ÖNEMLÍ gelismeler de su sekilde:

1.Özellikle mevsimlik işçiler(seasonal workers), öğrenciler, işletme sahipleri, EI (iş sigortası)ödeneklerini tüketenler, part-time yada dusuk duzeyde gelir elde edenler de dahil olmak üzere şu anda yardıma hak kazanamayan Kanadalılar için mali destek sağlama sözü verildi.

2.Düşük maas kazanan essential workers sinifina da ek yardim destegi sağlanacağına sözü verildi.

3.Hükümetin iyi niyetle acil yardım alan ancak daha sonra yardima uygun olmadigi saptanan bir kişiyi “adaletsizce yargilanmayacagı” sözü vermesi yönünde değişiklik yapıldı.

4.Hükümet ayrıca, küçük ve orta ölçekli işletmeler için kira gibi sabit maliyetlerini karşılamalarına yardımcı olmak amacıyla kısmen karsiliksiz kredi verme sözü verdi. Singh, Trudeau’yu acil yardımi herkesin alabilmesi için tüm kriterleri bırakmaya davet etse de, başbakan bu öneriye özel olarak yanıt vermedi.

Read Previous

Kanada’da $1.2 Milyon Değerinde Çalıntı Araç Vurgunu Son Anda Onlendi #Peel

Read Next

Kanada’daki Online Turk Marketler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *