Kanada’ya Gelmek

Kanada’ya Gelmek 1

Pasaport

Kanada’ya Gelmek için geçerli bir pasaportunuzun olması gerekir. Dönüş biletinizin tarihinden sonra en az altı ay geçerli olduğundan emin olun. Eşiniz veya sizinle gelecek çocuklar için de çalışma izni veya vize almanız gerektiğini unutmayın.

Dönüş Bileti

Kanadalı yetkililer, Kanada’ya girdiğinizde dönüş bileti almış olmanızı istemez, ancak bir bilet alabileceğinizi kanıtlamanız istenebilir. Bu, kredi kartınızı veya banka hesabınızı göstermek anlamına gelir.

Seyahat ve sağlık sigortası

Beklenmedik sağlık sorunları veya seyahat masrafları için seyahat süresini ve çalışma programına başlamadan önceki veya sonraki süreyi kapsayan bir  seyahat sigortası satın almanızı öneririz.

Kanada’da okumak için satın aldığınız sağlık sigortası yalnızca Kanada’da öğrenci olduğunuz dönemi kapsayabilir. Neleri kapsadığını öğrenmek için sigorta poliçenizi kontrol ettiğinizden emin olun.

Kanada’ya varışınızı planlayın

Kanada’ya ilk geldiğinizde otel veya yeni konaklama yeri gibi nerede kalacağınıza dair bir liste tutun. Kanada havaalanına vardığınızda istediğiniz yere nasıl geleceğinizi planlayın – taksi, toplu taşıma veya başka bir ulaşım şekli seçeneğini kullanabilirsiniz.

Bagajınızı planlayın

  • Hava yolunuzun size ne kadar bagaj hakkı verdiğini öğrenin ve ağırlık sınırlarının farkında olun. Havaalanı personeli bagajınızı tartacaktır. Çantalarınız limitleri aşarsa ek ücret alınır.
  • Alkol, tütün, silahlar, gıda ve hayvansal ve bitkisel ürünler üzerinde kısıtlamalar vardır. Ziyaretçiler, Kanada’da onaylanmamış reçeteli ilaçlar getiremez.
  • Başka bir kişinin çantasını veya eşyalarını bagajınızda taşımayın.
  • Uçuşunuz sırasında Kanada’ya ne getirdiğinizi bildirmek için bir kart alacaksınız. Kanada gümrük görevlilerinin bagajınızı aramayı isteyebileceğini unutmayın.
  • Bagajınızı hazırlarken, sadece 100 ml’den az kaplara sıvı ekleyin.
  • Her bir valizinize, adınızı ve Kanada’daki varış noktanızın adresini içeren bir adres etiketi ekleyin.
  • Havaalanına vardığınızda check-in sırasında, bagajınızın doğrudan Kanada’daki varış noktasına gidip gitmeyeceğini veya yol boyunca yapılacak aktarmalarda bagajınızı transfer etmeniz gerekip gerekmediğini sormayı unutmayın.
  • Tüm önemli belgeleri, ilaçları ve mücevherleri, dizüstü bilgisayarlar, telefonlar, kredi kartları ve nakit gibi pahalı eşyaları yanınızda bulundurun.

Read Previous

LifeLabs firması, siber saldırı ardından Ontario ve B.C.’deki 15 milyon müşterinin bilgisi açığa çıktıktan sonra kefaret parası ödüyor

Read Next

Kanada’da sağlık hizmetleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *