Ontario’da luks araçlarin hırsızlığından 20 kişi yakalandı

Ontario’da luks araçlarin hırsızlığından 20 kişi yakalandı 1

Ontario’daki yüksek kaliteli araç hırsızlıklarına ilişkin beş aylık bir araştırma, yurtdışına gönderilmek üzere olan 100 aracın son anda alıkonulması ile son buldu.

Soruşturmaya liderlik eden Ontario İl Polisi’ne göre, operasyon Hawkesbury’den Doğu Ontario’daki Petawawa ve Kingston’a, ayrıca Toronto bölgesinde, özellikle York Bölgesi ve North York’ta faaliyet gösterdi.

Quebec’ten 20 kişi, 497 aracı galerilerden ve evlerden çalıp anahtarlarını yeniden programlayıp kilitlerini açmak suretiyle kaçırmaktan suçlandı.

Ontario’da luks araçlarin hırsızlığından 20 kişi yakalandı 2

Polis, araçların bir kısmının bu tür lüks SUV’ların ve kamyonetlerin ticari olarak temin edilemediği ve perakende değerinin iki katına satılabileceği Afrika veya Orta Doğu ülkelerine gönderilmek üzere Montreal’e götürüldüğünü söyledi.

OPP, basın açıklamasında araç sahiplerinin bu tür hırsızlıklardan kaçınmak için yapabilecekleri en iyi şeyin evlerinin dışındaki ışıkları ve kameraları iyi bir şekilde yerleştirmek ve mümkün olduğunda araçlarını bir garajda tutmak olduğunu söyledi. Anahtarsız giriş sistemleri tarafından kullanılan sinyalleri engellemek için araba anahtarlarını evin dış duvarlarına yakın tutulmamasını ve bunları Faraday Torbaları olarak bilinen metal bir kapta veya kapalı çantalarda saklanmasını tavsiye ediyor.

Araç sahipleri ayrıca ikinci bir anahtar gerektiren sistemler de kullanabilir.

Galeri ve bayiler, pahalı arabalarını ve kamyonlarını bloklamak için daha az değerli araçları kullanabilir.

Read Previous

Özbek topluluğu Kingston uçak kazası kurbanları için para topluyor

Read Next

Ontario Apple Çalışanı Tekerlekli Sandalyede Olduğu İçin Suistimal Edildiğini ve Haksız Şekilde İşten Çıkarıldığını Söyledi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *