Türk Hava Yolları Vancouver’a aktarmasız uçuş yapmayı planlıyor

Türk Hava Yolları Vancouver'a aktarmasız uçuş yapmayı planlıyor 1

Türk Hava Yolları, İstanbul ve Vancouver arasında kesintisiz uçuş yapma planlarını açıkladı, ancak bürokratik engellerin havayolununun istediği rotayı başlatmasını zorlaştırabilir.

Türk Başkonsolosu Taylan Tokmak, Türk Hava Yolları’nın Vancouver ve İstanbul arasında aktarmasız uçuşlar başlatması durumunda Türklerin Vancouver’da daha fazla iş yapacağına inanıyor.

Havayolu şirketi, henüz tamamlanmış bir anlaşma olmadığı için rota için bir başlangıç tarihi açıklamadı. Kanada ve Türkiye, yerli havayolu şirketlerinin iki ülkeden üç şehre uçabilmelerini sağlamak için karşılıklı hava hizmetleri anlaşması yapması gerekiyor.

Ancak Air Canada, Türk Hava Yolları’nın planlarını bozabilir.

Air Canada gibi ulusal taşıyıcılar, hava hizmetleri anlaşmalarındaki değişiklikler üzerinde neredeyse veto benzeri bir güce sahip durumda. Air Canada, 2010 yılında Emirates havayolunun Dubai ve Vancouver arasında aktarmasız uçuşlar yapmasını engellemişti. 

Air Canada ayrıca yolcu kaybetmek korktuğu için Singapur Havayolları’nın (SGX: C6L) 2007, Seul, Kore üzerinden Singapur ve Vancouver arasındaki üç haftalık uçuşlarının günlük olarak artırılması talebine de karşı çıkmıştı.

Yolcular hizmete girerse turistler ve yerel ekonomi fayda sağlayacaktır çünkü aktarmasız uçuşlar potansiyel ziyaretçi ağını genişletir ve iş fırsatlarını artırabilir.

B.C.. BC Stats’a göre, 2018 yılında Türkiye’ye 151.4 milyon dolarlık mal ihraç etti. Bunun yaklaşık% 81’i kömürden üretilen kömür yakıtı ve  diğer katı yakıtlardı, ve değeri 123.3 milyon dolardı.

Kanada, 2018 yılında Türkiye’ye yapılan ithalatın yaklaşık% 0,4’ünün kaynağı oldu.

BC Stats’a göre, Türkiye’den yapılan ihracatın yaklaşık% 1.1’i ise o yıl Kanada’ya yapıldı.

Read Previous

Yumurta dondurma metodunun ‘yararları çok’. Ancak eş zamanı olarak dezavantajları da

Read Next

Torontolu Adam Eğlenceli Şarkısını Söyleyerek Starbucks’ta İşinden Ayrıldı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *