Toronto’dan 10 Kolay Kış Kaçamağı

Toronto'dan 10 Kolay Kış Kaçamağı 1
  1. Blue Mountain ve İskandinav Spası
Toronto'dan 10 Kolay Kış Kaçamağı 2

Collingwood yakınlarındaki Blue Mountain, yaz ve kış tatilleri için adını duyurmuş bir yer ve soğuk havalar geldiğinde burada yapılacak çok şey var. Her şeyden önce Blue Mountain, Ontario’daki en popüler kayak ve snowboard yerlerinden biridir. Burada 30’u gece kayağı için aydınlatılmış 40’tan fazla parkur var ve koşu serisi, başlangıçtan ileri seviyedeki kayakçılara ve snowboardculara kadar seçenekler sunuyor. Blue Mountain ayrıca kar tüpü, buz pateni ve snowshoeing sunmaktadır. Burada hoş vakit geçirmek için restoranlar, barlar, mağazalar ve spalar da dahil olmak üzere birçok başka şey daha bulacaksınız.

Toronto’dan seyahat süresi: Yaklaşık 2 saat

  1. Elora

Ontario’nun en güzel köyü olarak bilinen güzel Elora kasabası, kış aktivitelerinin yanı sıra ilginç mağazalara, galerilere ve sanatçı stüdyolarına göz atma şansı sunuyor. Kros kayağı, Belwood Gölü Koruma Alanı’nda kış yürüyüşüne çıkın, kar ayakkabısıyla yürüyüş yapın, kar motosikleti ile gezintiye çıkın veya buz pateni yapın.

Toronto’dan seyahat süresi: Yaklaşık 1 saat 40 dakika

  1. Niagara Falls
Toronto'dan 10 Kolay Kış Kaçamağı 3

Niagara Şelalesi, kışın bile her zaman eğlenceli bir kaçamaktır. Soğuk hava ve karda yuvarlanırken, düşen sıcaklıklar düşen su tanelerinden gelen damlaları gerçeküstü buz heykelleri yaratarak yakındaki ağaçları ve sokak lambalarını doğal, buzla kaplı sanata dönüştürür. Bu, özellikle düşüşlerin çok renkli ışıklarla aydınlatıldığı akşamları göz alıcıdır.

Toronto’dan seyahat süresi: 1 saat 45 dakika

  1. Niagara-on-the-Lake
Toronto'dan 10 Kolay Kış Kaçamağı 4

Niagara-on-the-Lake, kış aylarında kartpostal gibi mükemmel görünen 19. yüzyıldan kalma bir köydür. Niagara Şelalesi’ne sadece birkaç dakika uzaklıktaki Niagara-on-the-Lake, seyahat radarınızda görülmeye değer şarap odaklı bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Her yıl düzenlenen Icewine Festivali 10- 26 Ocak, 2020 tarihlerinde hafta sonları düzenlenir. Çeşitli şarap ve yemek temalı etkinliklere katılan yaklaşık 40 şarap imalathanesi vardır.

Toronto’dan seyahat süresi: 1 saat 30 dakika

  1. Muskoka
Toronto'dan 10 Kolay Kış Kaçamağı 5

Muskoka’yı sadece yazlık bir yer olarak düşünebilirsiniz, ancak kışın burada yapılacak çok şey vardır. Yeni başlayanlar için, Muskoka bölgesi dört buz pateni parkuruna ev sahipliği yapıyor. Arrowhead Provincial Park Buz Pateni Parkuru, patenleri kalın karla kaplı Muskoka ormanından geçen 1.3 kilometrelik bir parkurdur. Popüler Ateş ve Buz geceleri, yüzlerce tiki meşalesi tarafından aydınlatılan izi görür.

Toronto’dan seyahat süresi: 2 saat 15 dakika

  1. Ontario Eyalet Parkları
Toronto'dan 10 Kolay Kış Kaçamağı 6

Kış aylarında bir çadır kurmak herkese göre değildir, ama yine de yıldızların altında uyumak zorunda kalmadan bir kamp gezisi ile gelen kaçış ve değişiklik hissini yaşayabilirsiniz. Nasıl mı? “Yurt” kiralayarak. Yurtlar, Toronto’dan makul bir sürüş mesafesinde olan çeşitli parklarda sıcak, uygun fiyatlı, ancak basit konaklama birimleri sunmaktadır. Eğer giderseniz sadece kendi yatak takımlarınızı, tencere ve bulaşık malzemelerinizi getirmek zorunda olacaksınız. Ontario Eyalet Parkları’nda çatılı konaklama için diğer seçenekler, aradığınız konfor seviyesine bağlı olarak rustik kabinleri, kamp kabinlerini ve kır evlerini içerir.

Toronto’dan seyahat süresi: Değişiklik göstermekte.

  1. Stratford
Toronto'dan 10 Kolay Kış Kaçamağı 7

Stratford’da tiyatro sezonu bitmiş olabilir, ancak bu resimlenesi şehri kış seyahat listenize koymamanız gerektiği anlamına gelmez. Antika izcilik için harika bir yer olarak bilinen Stratford, birçok eşsiz mağaza ve butiklerin yanı sıra keşfedilecek sanat galerilerine de ev sahipliği yapıyor. Ontario’nun en uzun süredir faaliyet gösteren kamu sanat galerilerinden biri olan Gallery Stratford, çoğunlukla Kanadalı olan sanatçıların 1000’den fazla eserine ev sahipliği yapıyor.

Toronto’dan seyahat süresi: 1 saat 50 dakika.

  1. Prince Edward Şehri

Toronto’dan kolay bir kış kaçamağı yapmak için Prince Edward County’de rahatlamayı seçebilirsiniz. Ayrıca Sandbanks Bölgesell Park’taki 11 kilometrelik parkurlardan yararlanabilir, kros kayağı yapabilir veya donmuş kum tepelerinde kar ayakkabısını deneyebilirsiniz. Prince Edward County, gelişen yerel sanat ortamı ile de bilinir, bu nedenle ziyaret etmek için çok sayıda galeri vardır. 26 profesyonel galeri ve stüdyoyu keşfetme ve sanatçılarla tanışma şansı veren Arts Trail’i deneyebilirsiniz.

Toronto’dan seyahat süresi: 2 saat 15 dakika

  1. Hockley Vadisi Dinlenme Tesisleri
Toronto'dan 10 Kolay Kış Kaçamağı 8

Blue Mountain’a kadar gitmek istemiyorsanız, ancak kayak ve snowboard hala önceliğiniz ise, Hockley Valley Resort, Toronto’ya yakın bir kış eğlencesi için iyi bir seçenektir. Şehrin bir saatten az kuzeyinde yer alan Hockley Valley, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar tüm seviyeler için yokuş aşağı kayak ve snowboard için 14 patikaya sahiptir. Ayrıca her yaş için kayak ve snowboard dersleri verilmektedir.

Toronto’dan seyahat süresi: 45 dakika – 1 saat

  1. Hamilton
Toronto'dan 10 Kolay Kış Kaçamağı 9

Hamilton, ister sanat, ister canlı müzik, tarih ve kültür, alışveriş veya açık hava macerasıyla ilgilenenler olsun hemen herkes için bir şeyler içeren bir lokasyondur. Ve yine de kış aylarında şehrin sunduğu şeylerin çoğunu deneyimleyebilirsiniz. Ziyaretinizi doğru zamanlarsanız, seyahat programınıza Hamilton Winterfest’i de ekleyebilirsiniz.

Toronto’dan seyahat süresi: Yaklaşık bir saat

Read Previous

Torontolu Adam Eğlenceli Şarkısını Söyleyerek Starbucks’ta İşinden Ayrıldı

Read Next

Toronto konut fiyatlarının %6 artması bekleniyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *