Online Sahaf Nasıl Açılır?

Online Sahaf Nasıl Açılır? 1

İşletmeler işe bir fikirle başlar ve sonra iş adım adım şekillenir. İlk adımların çoğu genelde uzun ceya ücretsizdir. Bu adımları boş zamanlarınızda atabilirsiniz. Ancak bir iş oluşturmanın en büyük bölümü araştırma ve analiz. Ne kadar hızlı başlarsanız o kadar iyi olur.

Online Sahaf Açmak için Atılacak Adımlar

Çok az paranız olsa da bir e-store dolduracak kadar kitap toplayabilir ve envanter dahil birkaç yüz dolarlık online bir işyeri açabilirsiniz. Kullanılmış kitap, dergi, video ve video oyunlarını ücretsiz bulmanın birkaç yolu var. Çünkü kendi iş yerinizi açmak için yeterli envantere sahip olmanız gerekir. Ama stok yapmadan önce birkaç şeyi düşünmeniz gerekir.

İş yerinize bir isim bulara başlayın, bir plan yapın ve işe başlamak için eyaletinizdeki yasal şartları belirleyin. Bunlar eyaletten eyalete değişebilir. Sonrasında şu kolay adımları takip edin ve işinize başlayın.

Stok Yapın

Kullanılmış kitap stoğu yapmak için ücretsiz kitapları alabilirsiniz. FreeCycle, PaperBack Swap, ve BookCrossing gibi pek çok web sitesi size yardım edebilir. Mezatlara gidin. Mağaza indirimlerini kovalayın. Amazon fırsatlarını takip edin. Özellikle bir süredir baskı dışında olan kitaplar konusunda yayıncılardan toplu siparişler için indirim isteyin. Muhtemelen satılmayacak pek çok kopya depolarında beklediğinden sizden gelen teklifi memnuniyetle karşılayacaklar. 

Federal Vergi Sicil No Alın

Vergi iadesi, iş yeri ruhsatı, banka hesapları ve diğer izinler için Vergi Sicil No’ya ihtiyaç duyacaksınız. Yurtiçi Gelir Dairesi web sitesine gidin ve online başvuru yapın. Başvuru ücretsiz. 2 hafta içinde bir numara almanız gerekir.

İş Yeri Adınızı Kaydedin

İş yeri adınızı kaydetmek eyaletten eyalete değişkenlik gösterebilir. Bazen ücretsiz olsa da ücret alınacaksa genellikle 25$’dan daha az bir ücret alınır. İsme karar vermeli ve eyaletinizde başka hiç kimsenin bu ismi kullanmadığından emin olmalısınız. Bunu online şekilde kontrol edebilirsiniz. Eyalet yönetiminizin web sitesi size kayıt konusunda hangi adımları atacağınızı gösterir.

İş Yeri Ruhsatı Alın

Online işlemler için her yargı kurumu ve eyalet iş yeri ruhsatı istemez. Belediye veya ilçe katibinizden ruhsat alıp almayacağınız ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Eyaletinizin web sitesine giderek koşulları öğrenebilirsiniz. Ruhsat almanız gerekse bile ücretsiz olabilir veya 25 $’dan daha az bir ücret ödeyebilirsiniz.

Bir Web Sitesi Alan Adı Alın

GoDaddy, Google Domains veya diğer alan adı almanıza yardımcı olacak web sitelerini ziyaret ederek iş yerinizi insanların sizi bulacağı internette görünür kılabilirsiniz. Alan adı yaklaşık 9.95$ değerindedir.

Bedava Hosting Bulun

Hosting bazen domain satın almakla aynı anda işler. Hizmetler size aynı zamanda bir hosting satın almayı da teklif eder. Genellikle ucuz olsa da ödediğiniz kadarını alırsınız. Belirli bir ücret ödemeniz durumunda bazı teklifler daha uygun özellik ve desteğe sahiptir. Ücretsiz ve sınırsın domain yazılımlarını veya açık kaynak yazılımlarını kullanın. Programlar üzerinde sınırlamalar olsa da bunlar ücretsizdir. Bu işleri yoluna koyduktan sonra doğru yoldasınız. Eğer gerçekten internetten anlamıyor ve bu adımlar kafanı karıştırıyorsa işe atlamadan önce bir veya iki derslik bir kurs alabilirsiniz.

https://www.thebalancesmb.com/start-an-online-used-book-store-3514840

Read Previous

Oakville, Ontario Göçmenler için En İyi Kanada Şehri Olarak Seçildi.

Read Next

Ontario’da 20 Kişi Nitelikli Araç Hırsızlığıyla Suçlanıyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *