Oakville, Ontario Göçmenler için En İyi Kanada Şehri Olarak Seçildi.

Oakville, Ontario Göçmenler için En İyi Kanada Şehri Olarak Seçildi. 1

MoneySense Dergisi tarafından 2018’de yapılan ankete göre Toronto 5. 15. Sırada yer aldı.

Yeni bir ankete göre Oakville, Ontario Kanada’da göçmenler için en iyi şehir olarak ödüllendirildir.

Moneysense Dergisi tarafından yapılan online ankete göre Kanada’ya gelenler için en iyi destinasyon olarak kabul edilen Toronto yakınlarındaki Oakville seçildi.

Toronto; Moneysense Dergisi’nin her yıl gerçekleştirdiği Kanada’da Yaşamak için En İyi Yerler anketinin bir parçası olan Kanada’da Yaşamak için En İyi Yerler Kategorisi’nde 5. Sırada yer aldı.

En iyi Kanada şehri olarak seçilen Oakville; yaklaşık 200.000 nüfusa sahip ve Toronto’nun 40 km kuzeybatısında yer alan Ontario Gölü’nün kıyısında kurulmuştur. 

Moneysense; zengin sakinleri ve mega-konaklarının uygun fiyatlı konutları ve toplumdaki küçük kasaba algısı ile dengelendiğini söylüyor.

Moneysense 415 Kanada şehrini 10 kategoride puanlandırdı: Refah ve ekonomi, uygun fiyatlar, nüfus artışı, vergiler, seyahat, suç, hava durumu, sağlık hizmetlerine erişim, imkânlar ve kültür.

Ankete göre; yaşanılabilir bir şehir müreffeh aynı zamanda uygun fiyatlı olmalı. Güvenli olması hala yaşamak için yeterli. Ama dışarıya çıkabilmenizi sağlayacak bir hava durumuna da sahip olmalı.

Moneysense; yeni Kanadalılar için en iyi sıralaması aynı 10 kategoride yapıldı ama ağırlık verilen konular göçmenlerin ihtiyaç ve ilgilerini yansıtmak adına düzenlendi dedi.

Anket; büyük oranda İngilizce ve Fransız dışında dilleri konuşan şehirlere puan verirken düşük işsizlik oranı, uygun fiyatlı kiralar ve havalimanına ulaşımın önemini arttırıyor.

Kanada’daki son nüfus sayımına göre son 10 yılda Oakville’de azınlıkların nüfusa oranla %18’den %31’e arttığı ve nüfusun %30’unun İngilizce ve Fransızca dışında diller konuştuğu ortaya kondu.

Yeni Kanadalılar için En İyi 5 Kanada Şehri

Oakville, Ontario

Ottawa, Ontario

Mont-Royal, Quebec

King, Ontario

Toronto, Ontario
https://www.cicnews.com/2018/07/oakville-ontario-named-best-canadian-city-for-immigrants-0710977.html#gs.lgjhgw

Read Previous

Kültür Şokunun Aşamaları ve Belirtileri

Read Next

Online Sahaf Nasıl Açılır?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *