Kanada’ya Nasıl Para Getirebilirim? (Fon Kanıtı)?

Kanada’ya Nasıl Para Getirebilirim? (Fon Kanıtı)? 1

Kanada’ya değişik yöntemlerle para getirebilirsiniz. 10.000 $’dan fazla taşıyorsanız Kanada’ya vardığınızda gümrük memuruna bunu bildirmeniz gerekir. (Ailenizle seyahat ediyorsanız aile başına).

Kanada’ya 10.000 dolar ve daha fazlasını getirdiyseniz –para diğer döviz cinslerinde de olabilir- ister tek başınıza olun ister aile olun Kanada’ya vardığınızda tutarı bildirmeniz gerekir. Sınırlararası Döviz veya Para Bildirim Formunu doldurmanız gerekir.

Kanada Sınır Hizmetleri Bürosu(CBSA) bildirim yapılmadığı takdirde 10.000 dolar üzerindeki meblağlara el koyma hakkına sahiptir. Ayrıca getirdiğiniz paranın limitin üstünde olduğunu bildirmediğiniz takdirde para cezası veya başka yaptırımlarla karşılaşabilirsiniz.

Kanada’ya aşağıdaki şekillerde para getirebilirsiniz:

Nakit

Kıymetli Evrak (Örneğin, senet, tahvil, hazine bonosu)

Diğer Kıymetli Evraklar (Örneğin, banka poliçesi, çek, seyahat çeki, ödeme emri)

Kendi bankanız ve Kanada bankaları arasındaki fon havalesi

Kanada’ya gelmeden önce finansal kuruluşunuzla konuşarak Kanada ve geleceğiniz ülkenin döviz kanunu ve düzenlemeleri ile ilgili bilgi alın. Ülkeden çıkaracağını para miktarı ile alakalı sınırlamalar olabilir.

Döviz sınırlaması olan bir ülkeden geliyorsanız 3 yıl boyunca önceki ülkenizdeki para birimiyle ürün ithal etme durumunda kalabilirsiniz. Ancak CBSA’ya sınırlamalara maruz kaldığınızı kanıtlamanız gerekir. https://settlement.org/ontario/immigration-citizenship/landing-and-leaving/landing-in-canada/how-do-i-bring-money-into-canada-proof-of-funds/

Read Previous

Kanada’dan Ayrılmak İstiyorum Ama Henüz Daimi İkamet Kartım Yok. Ne Yapmalıyım?

Read Next

Kanadalı Olduğunu Bilmediğiniz 20 Kanadalı Ünlü

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *