Kanadalı Olduğunu Bilmediğiniz 20 Kanadalı Ünlü

Kanadalı Olduğunu Bilmediğiniz 20 Kanadalı Ünlü 1

Kanadalı 20 ünlünün adlarının bulunduğu bu listeye bir göz atın. Kanadalı kimliği sizi en çok şaşırtan ünlü kim?

Ryan Gosling

Londra Ontario’lu bu adama aşık olmamak mümkün mü? Gosling, 12 yaşında Disney Channel’s Mickey Mouse Kulübü’nde çocuk yıldız olarak kariyerine başladı. 17 yaşında Los Angeles’a taşında ve oyunculuk kariyerine devam etti.

RYAN REYNOLDS

Ryan; 1976 yılında Vancouver, British Columbia’da doğdu. Oyunculuk kariyerine çocuk şovlarınyla başladı. Hollywood’a geçiş yaptığından beri, kariyerini istikrarlı bir şekilde sürdürdü. Komediden korku filmlerine kadar çeşitli türlerde rol yaptı.

Seth Rogen

Seth; aktör, yapımcı ve komedyen gibi pek çok unvana sahip olsa da onun az bilinen bir unvanı da Kanadalıdır. Komdei Seth için öylesine bir tutkuydu ki 16 yaşındayken Seth; Vancouver Amatör Komedi Yarışması’nda birinci oldu.

Rachel McAdams

Ryan Gosling ile bir süre romantik bir ilişkisi olan parlak aktris Rachel’in The Notebook adlı filmde rol almasının yanı sıra doğum yeri gibi pek çok konuda Ryan ile ortak yanları vardır. İkisi de Londra Ontario’da doğdu. Rachel; Hollywood’a 2002 yapımı The Hot Chick filmi ile giriş yaptı.

Jim Carrey

Amerika’nın en popüler komedyenlerinden bir tanesi olan Jim Carrey Newmarket Ontario’da doğdu. Ailesine bakmaya çalışırken liseden atılan Jim; tam zamanlı çalışmaya başladı. Jim; Rodney Dangerfield adlı bir komedyen tarafından keşfedilene kadar Yuk Yuk adlı bir komedi kulübünde stand-up gösterileri yaptı.

James Cameron

Kapuskasing, Ontario’da küçük bir kasabada doğan Cameron, 17 yaşındayken Kaliforniya’ya taşındı. Bir süre kamyon şoförü olarak çalışan Cameron, film sektörüne girmek için bu işi bırakmaya karar verdi. İlk filmi arkadaşları ile yazıp yönettiği Xenogenesis oldu.

Drake

Tüm dünyada popüler olan ve Drake adı ile tanınan Aubrey Drake Graham Toronto’da doğdu. Kanada Televizyonunda Degrassi: The Next Generation adlı ilk sahnesine çıktı. Onun ve ailesinin tek kazancı Kanada televizyonundan elde ettikleri gelirdi. 

Cobie Smulders

How I Met Your Mother’daki rolü nedeniyle Robin Scherbatsky olarak bilinir. Vancouver’da büyüdüğünden onun için bir Kanadalı’yı oynamak hiç zor değil!

Michael Cera

Superbad ve Arrested Development’ın Brampton doğumlu genç yıldız, oyunculuk kariyerine Tim Horton’un TV reklamında küçük bir rolle başladı. Ayrıca Toronto’da çekilen Scott Pilgrim vs. The World filminde başrolü üstlendi.

Jay Baruchel

Baruchel; Montreal’da ikamet eden gerçek bir Kanadalı! Jay; göğsünde kırmızı bir akçaağaç yaprağı taşıması ile bilinir. Bu nedenle o gerçek bir Kanadalı!

Donald Sutherland

Kiefer Sutherland’ın babası olarak da bilinen bu usta aktör, Toronto ile derin bağlara sahiptir. Donald, Toronto Üniversitesi’nden Mühendislik ve Drama dalında çift anadal alarak mezun oldu. Efsanevi tiyatro Hart House, 2001 yılında kapatılma riski ile karşı karşıya kaldığında Donald, eş başkan rolünü üstlenen ve tiyatroyu kurtaran kişiydi.

Keanu Reeves

Lübnan’da doğan ve aslen İngiliz, Hawai, Portekiz, İskoç ve Çin’in eşsiz bir karışımı olan Keanu; 5 yaşında ailesi ile birlikte Kanada’ya taşındı. Burada liseye başlayan Keanu; aktör olmadan önce bir hokey oyuncusu olmak istediğini sürekli ifade eder. 

Avril Lavigne

Punk Rock’ın kraliçesi olarak bilinen Avril aynı zamanda bir Kanadalı’dır. Napanee Ontario adındaki küçük bir kasabada doğan Avril çocukluğunun çoğunu burada geçirdi. 2002’de sansasyonel bir çıkış yaptıktan sonra dünyanın en iyi pop şarkıcılarından bir tanesi oldu. Nickelback grubunun vokalisti ve gitaristi olan eşi Chad Kroeger de aynı zamanda bir Kanadalı!

Matthew Perry 

Uzun süreli ve çok popüler bir sitcom olan Friends New York’ta çekilse de Friends’in Chandler Bing’i Perry Ottawa’da büyüdü. Büyük bir hokey hayranı olarak bilinen Perry hem ABD hem de Kanada vatandaşı!

Justin Bieber

Bieber Londra Otario’da doğdu. 13 yaşındayken R&B müziğinin önemli şarkıcısı Usher ve ortağı Scott Braun tarafından Youtube’daki bir videosu sayesinde fark edildi. Şimdilerde Justin ABD’nin en genç ve popüler yıldızlarından bir tanesi!

Celine Dion

Charlemagne Quebec’te doğan ve kariyerine Fransız şarkıcı olarak başlayan Celine Dion; uzun süreli başarıları sayesinde Kanada’nın en yüksek ikinci rütbesi olan Kanada Ulusal Nişanı’na layık görüldü. 

Mike Myers

Bu komdei yıldızının Torontolu olduğunu biliyor muydunuz? Michael John Myers 1963 yılında Scarborough, Ontario’da doğdu. Saturday Night Live or The Austin Powers gibi dünya çapında ses getiren performansları ile adından söz ettirdi. Myers, kardeşinin de uzun süre çalıştığı Sears Kanada kampanyasında yer aldı.

Dwayne Johnson

Birçoğunuz Dwanyne Johnson’ın diğer adı olan The Rock’a aşinadır. Johnson Kanada’da doğmasa da babası Nova Scotialı olduğundan 2009 yılında Kanada vatandaşı oldu.

Nathan Fillion

Kariyeri dikkat çekici olsa da Nathan Kanadalı olduğunu asla unutmaz. 2012 yılının Cadılar Bayramı’nda giydiği kostümde Kanada’nın kırmızı akçaağacı yer alıyordu. İnsanların Nathan’ı Kaptan Kanada olarak ilan ettiği fotoğraf internette pek çok yorum aldı. 

Kim Cattrall

Sex and The City’de Samantha rolü ile bilinen Kim; İngiliz ve Kanada vatandaşlığına sahiptir. New York’ta yaşayan Kim özgür bir kadın olarak bilinir.

20 Celebrities You Didn’t Know Are Canadian

Read Previous

Kanada’ya Nasıl Para Getirebilirim? (Fon Kanıtı)?

Read Next

Kanadalı Olmayanlar Kanada’da Nasıl İş Kurabilir?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *