Gıda Bankası Nedir?

Gıda Bankası Nedir? 1

Gıda Bankası; yeterince beslenemeyen insanlar için gıda ve temel ihtiyaçları karşılamak adına ürünleri toplayıp dağıtan ücretsiz bir hizmettir. Ontario’da pek çok Gıda Bankası ve Programı bulunur. Gıda Bankası genellikle 2-3 günlük yiyecek ve malzemeler verir. Yerel Gıda Bankası Programları ile ilgili daha fazla bilgi almak için 211 Ontario ile görüşebilirsiniz.

Gıda Bankası Hizmetlerinden Faydalanabilir miyim? 

Gıda Bankası Programları’ndan faydalanabilmek için gerekli koşulları taşımak ve Gıda Bankası’nın hizmet verdiği bölgede yaşıyor olmanız gerekir. Bazı Gıda Bankaları önceden randevu almanızı ister. Bu nedenle Gıda Bankası’na gitmeden önce telefon etmeniz gerekebilir. 

Gıda Bankası Randevusunda Yanıma Neler Almalıyım?

Gıda Bankası’nı aradığınızda randevu sırasında neler getirmeniz gerektiğini size söyleyecek. Genel olarak istenenler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

Evde Yaşayan Herkes için Kimlik(Mümkünse)

Adres Beyanı(Mümkünse)

Gelir ve Gider Bilgileri (Kira)

Özel Beslenmeye İhtiyacım Varsa Ne Olur?

Şeker hastalığı veya vejeteryanlık gibi özel beslenme durumunuz varsa bunu Gıda Bankası çalışanlarına söyleyebilirsiniz. Bazı Gıda Bankaları, dini gruplara özel hizmet verdiğinden Helal ve Koşer gibi dini beslenme ihtiyaçlarını karşılar. 211 Ontario ile iletişime geçerince özel beslenme durumunuzu belirtirseniz size en uygun Gıda Bankası’nı önerirler.

Belirli Bir Bütçe ile Alışveriş

Bazı toplum kuruluşları yemek programı ve alışveriş konusunda özel programlar sunarak her ay para biriktirmenize ve yeterli yiyeceklere sahip olmanıza yardımcı olur. Ucuz ve sağlıklı yiyecekler nasıl bulunur makalesini de okuyabilirsiniz.

https://settlement.org/ontario/health/nutrition-and-healthy-living/healthy-living-and-nutrition/what-is-a-food-bank/

Read Previous

Bu Mekanda Bütün Fondüleri Öğrenebilirsiniz!

Read Next

Hangi Durumlarda GST veya PST Alırsınız?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *