En İyi 16 Yarı Zamanlı İş

En İyi 16 Yarı Zamanlı İş 1

Yarı zamanlı bir iş kurmak isteyen insanların çoğu gibiyseniz zengin olmak değil diğer şeyleri yapabilmek adına para kazanmak istiyorsunuz demektir. Belki çocuklarınızla daha fazla zaman harcamak istiyorsunuzdur ya da kışın sıcak Arizona çölünde vakit geçirmek. Belki de ekstra bir iş yapıp daha fazla para iyi olabilir.

Doğru bir yarı zamanlı iş bunların tümünü olası kılabilir. Aşağıdaki listede mevsimlik ve yıl boyunca yapabileceğiniz yarı zamanlı iş fırsatlarını bulabilirsiniz.

Mevsimlik Yapabileceğiniz En İyi 9 Yarı Zamanlı İş

Mevsimlik işler yılın belirli bir döneminde sizi yorsa da size bir ardıç kuşunun güneye uçması gibi istediğiniz her şeyi yapabileceğiniz büyük bir boş zaman tanır. 

Tekne, Su Sörfü, Kayak, Bisiklet ve Dalış Ekipmanı Kiralama: Aktivite ne olursa olsun her zaman satın almak ve sezon sonrasında depolamak yerine ekipman kiralayacak insanlar bulabilirsiniz.

Mevsimlik Gıda Kamyon veya Standı: Plajda balık tacosu, dondurma ya da gelato,  adına ne derseniz deyin satabileceğiniz pek çok mevsimlik yiyecek var. Bir veya birkaç panayırda ziyaretçilere yiyecek sunmak yazın yapılabilecek en karlı iş olabilir. Panayır sona erdiğinde sizin de işiniz biter.

Çim Biçme ve Bahçe Bakımı: Gün geçtikçe daha az insan bu tarz işleri yapmak istiyor. Bu işi yıl boyunca yapabileceğiniz bir işe çevirerek pek çok yerde kar küreme işini de teklif edebilirsiniz.

Sulama Sistemleri Kurulum ve Bakımı: Parseller; ilkbahar ve yaz aylarında bu iş için en iyi alan konumda yer alıyor.

Yerel Tur Rehberi: Yere bağlı olarak hiking, kayak, at ve at arabası gibi doğa turları veya hayalet turları ve en iyi jazz mekanları gibi turlarda rehberlik yapabilirsiniz.

Oda+Kahvaltı: (Sadece bölgenizde turist sezonu başladığından açın) Bu sadece efsanevi plaj ve göllerle alakalı olmasını söyleyebilmek mümkün. Kayakçılar ve yat severler de mevsimlik konaklamak ister.

Mevsimlik Spor Eğitmeni: Kayak alanında yetenekliyseniz neden uzmanlığınızı satmayı mevsimlik bir işe çevirmeyesiniz ki?

Cadılar Bayramı Kostüm Tasarımcısı: Cadılar Bayramı yılın en büyük perakende satış etkinlikler arasında yer alıyor. (Noel ve okul başlangıcından sonra) Yetişkin kostümleri büyüyen bir pazarı işaret ediyor.

Vergi Sezonu ile İlgili Hizmetler: Eğitimli bir muhasebeciyseniz yoğun vergi hesaplama dönemlerinde insanlara vergileri konusunda yardımcı olabilirsiniz.

Yıl Boyunca Yapabileceğiniz En İyi 7 Yarı Zamanlı İş

Bu işler bütün yıl boyunca yapılmayı gerektirse de zaman ayarlaması sunduğundan işinizi sekteye uğratmaz.

Hizmet İşleri: Kuaförlük, temizlik, özel ders, köpek bakımı ve bekçilik gibi hizmetler yarı zamanlı olarak müşterilerinize sunacağınız sadece birkaç hizmettir.

Tasarım İşleri: İç mimarlık veya grafik dizayn hangisini yapıyor olursanız olun kendi işinizi ve müşteri portföyünüzü oluşturmanıza imkan tanır.

El Sanatları ve Zanaat: Grafik sanatçıları, ressamlar, illüstratörler, çömlekçiler, takı tasarımcıları ve diğerleri ürünleri bir etkinlikte veya internetten satabilir.

Danışmanlık İşleri: Özgeçmişiniz ne olursa olsun tecrübenizi yıl boyunca pazarlayabileceğiniz bir hizmete dönüştürün.

Meslekler: Kamu noteri, avukatlar, muhasebeciler, mimarlar ve doktorlar liste uzayıp gider. Bu mesleklerin çoğu serbest olarak yapılabilecek yarı zamanlı işlere dönüştürülebilir.

Esnaflar: Bazı marangoz, duvarcı ve kiremitçi gibi insanların kendileri için çalışmalarını bekledikleri işleri yarlar. Bir mesleği öğrenmek okula gitmek gibi koşullar gerektirmez ve pek çok beceriyi çalışırken kazanabilirsiniz.

Doğrudan Satış: Avon, May Kay ve Tupperware dünya çapında doğrudan satış yapabileceğiniz sadece üç markadır ama diğer binlerce firma sigortadan iç çamaşırına pek çok şeyi evinizin dışında satmanıza fırsat sunar.(Not: Bir doğrudan satış firmasına katılmayı düşünüyorsanız firmayı her yönü ile incelemelisiniz. Bazı firmalar gerçekten yasadışı organizasyonlar olabiliyor.)

En Doğrusunu Bulun

Hiç kimse her işte en iyi değildir. Sadece yaşam tarzınıza uygun olduğu için bir yarı zamanlı işi tercih etmediğinizden emin olun. Bir elbise gibi işin de size uyması gerekir. Örneğin, insanlarla yüz yüze konuşurken ve onlara satış yaparken rahat hissetmiyorsanız doğrudan satış işine girmeyin. Hangi yarı zamanlı işe başlayacak olursanız olun Kanada ve ABD’deki büyük küçük, tam veya yarı zamanlı her iş aynı düzenleme ve kurallara tabidir. Bir sonraki iş fırsatını kovalamadan bütün süreç hakkında bilgi sahibi olduğunuzdan emin olun.

https://www.thebalancesmb.com/the-best-part-time-businesses-2947947

Read Previous

Emekli Olduğumda Devletten Finansal Yardım Alacak mıyım?

Read Next

Bu Mekanda Bütün Fondüleri Öğrenebilirsiniz!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *