Emekli Olduğumda Devletten Finansal Yardım Alacak mıyım?

Emekli Olduğumda Devletten Finansal Yardım Alacak mıyım? 1

Bazen bu programlar Devlet Emeklilik Yardımları olarak isimlendirilir.

4 tane Emeklilik Yardım programı vardır. Her birinin koşulları ise birbirinden farklı.

Aşağıdaki siteleri ziyaret ederek her program için koşulları sağlayıp sağlamadığınızı kontrol edin;

Kanada Emeklilik Planı (CPP) Emeklilik Maaşı: Çalışırken Kanada Emeklilik Planı’na katkılar yapmış yaşı 60 ve daha yukarıda olanlar için ayda bir defa ödenen yardım şeklinde açıklanabilir.

Yaşlılık Güvenliği (OAS) Emeklilik: Kanada ikamet ve statü gereksinimlerini karşılayan 65 yaş ve üzeri olanlara ayda bir defa ödenen yardım olarak ifade edilir.

Garanti Edilmiş Gelir Desteği (GIS): OAS emekliliği alan yaşı 65 ve üzeri olan düşük gelirli Kanadalılara ödenen yardımdır.

Hayatta Kalma için Ödenek: Düşük gelirli ve yaşı 60-64 arasında olanlar için ödenen yardımdır. GIS koşullarını sağlayan birinin eşi veya resmi nikâhsız partneri olmanız gerekir. Eşiniz veya resmi nikâhsız partneriniz ölse dahi koşulları sağlamış sayılırsınız.

Bazı ülkelerin Kanada ile emeklilik anlaşması bulunur. Başka bir ülkede yaşadıysanız veya çalıştıysanız; başka bir ülkede yaşayan veya çalışan birinin hayatta kalan yakınıysanız Uluslar arası Yardımları almaya uygun olabilirsiniz.

https://settlement.org/ontario/daily-life/life-events/retirement/will-i-receive-financial-assistance-from-the-government-when-i-retire/

Read Previous

Daha Fazla Para Biriktirmenizi Sağlayacak Costco Kanada ile İlgili 14 Detay

Read Next

En İyi 16 Yarı Zamanlı İş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *