2020 ve Sonrasında Kanada’da Revaçta Olacak 10 Meslek

2020 ve Sonrasında Kanada’da Revaçta Olacak 10 Meslek 1

Kendine uygun bir iş bakan yeni bir mezun veya yıllardır çalışan ama bir değişiklik arayan biriyseniz işiniz oldukça zor. Hem iyi kazanacağınız ve bol fırsatlarla dolu bir meslek hem de uzun süre aşkla sürdüreceğiniz bir iş istiyor olabilirsiniz. 

Uzun erimli bir kariyer arayanlar için takip edilmesi gereken yolları sizler için sıraladık.

10. Diplomalı Hemşire

Hemşirelerin çoğu emeklilik yaşına geldiğinden ve ülkedeki yaşlanma oranı ciddi oranda olduğundan her il ve bölgede hemşirelere olan ihtiyaç oldukça fazla.

9. Kamyon Şoförü

Kanada ekonomisi limandan limana mal/ürün taşıyan kamyoncuların üzerine kurulmuş özellikler taşıyor. Ancak çoğu kamyon şoförü emeklilik yaşına ulaşmış ve gençlerin kamyon şoförü olma oranı hiç yeterli değil. Bazı bölgeler diğerlerine göre kamyon şoförüne çok daha fazla ihtiyaç duyar. Gideceğiniz yer neresi olursa olsun bu meslek Kanada’yı ayakta tutacak.

8. Kolej veya Meslek Eğitmeni

Kolej veya mesleki eğitim verenlerin emeklilik yaşı geliyor. (Bu oran neredeyse %50) Eğitim aşkı olanlar için yakın zamanda ve gelecekte hem kamu hem de özel sektörde iş imkanları ortaya çıkacak.

7. İş Yönetimi Danışmanı

Danışmanlık kariyer yapmak için çok rekabetçi bir alan olsa da firmalar üretken kalmak için danışmanlara ihtiyaç duyar. Emekli olan ve başka işlere geçiş yapanlar nedeniyle profesyonel danışmanlığa olan ihtiyaç gün geçtikçe artıyor.

6. Kaynakçı

Bu listedeki diğer iş alanlarına göre nüfusu en genç olan alan kaynakçılık çünkü bu sektördeki büyüme emeklilik oranlarından çok daha fazla bir şekilde gerçekleşiyor. Aslında Kanada’nın en revaçta ve en çok kazandıran mesleklerinden biri olarak biliniyor.

5. Lisanslı Bakım Hemşiresi

Emeklilerin yarattığı iş açığının yanı sıra sağlık sisteminden talepleri de emeklilik ile birlikte artar. Kanada’da sağlık sistemine daha az para ödense de bu alandaki iş imkanları oldukça büyük.

4. İş veya Fizyoterapi Asistanı

Terapistler ve yardımcıları insanların daha rahat yaşamasına yardımcı olur, yaşam kalitelerini arttırır, yaşlı nüfus daha uzun yaşar. Kanadalılar daha sağlıklı bir yaşamın keyfini çıkarmak istediklerinden terapist ve yardımcılarına olan talep artacaktır.

3. Yazılım Mühendisi veya Tasarımcısı

Gelecekte bu alan pek çok pozisyon için müsait olacak olsa da bu talebi karşılayacak kalifiye çalışan yeterli değil. Yazılım mühendisliği aileler için en iyi 20 meslekten biri oluyor. Neden bu işe girmeyesiniz ki?

2. Uzay Mühendisi

Uzay mühendisliği düşünmeden girişeceğiniz bir kariyer değil. Ancak havacılık sektöründeki büyümenin devam etmesi bu alanı düşünmeye değerli kılıyor.

1.Endüstriyel Elektrikçi

Nitelikli iş gücündeki eksiklikten dolayı endüstriyel makine ve ekipman kurulumu, kontrolü, bakımı ve onarımı gibi işler üstlenmeye hazır kimseler için sanayi sektörü doğru bir tercih olacak gibi görünüyor.

https://www.slice.ca/money/photos/canadian-careers-in-demand-in-2020-and-after/#!careers-canada-demand-electrician

Read Previous

ABD Temsilciler Meclisi Trump’ı Suçluyor

Read Next

2020 Yılında Mississauga’daki Kira Fiyatlarının Toronto’dan Çok Daha Fazla Artacağı Tahmin Ediliyor!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *