Toronto’da 10 Eğlenceli ve Ucuz Kış Aktivitesi

Toronto’da 10 Eğlenceli ve Ucuz Kış Aktivitesi 1

Toronto’da eğlenmek için banka soymanıza gerek yok. Yerel yazar Jenn Weatherhead yerel halkın sevdiği soğuk havadaki favori etkinliklere ışık tuttu. 

Toronto kış uykusuna yatan bir şehir değil. Kış ayları ile beraber yaşayan ve uzun-soğuk kış gecelerini kucaklayan bir şehirdir. Şehirde eğlenebileceğiniz pek çok aktivite var yani banka soymanıza gerek yok. Toronto’daki bu ucuz etkinlik ve deneyimlerle kışı kucaklayın.(Parka, şapka ve eldivenlerinizi unutmayın)

Toronto Işık Festivali

Giriş: Ücretsiz

Yer: Distillery District

Noel pazarı ile bilinen tarihi Distillery District 27 Ocak ile 3 Mart arasında her yıl gerçekleştirilen ışık ve sanat etkinliği Toronto Işık Festivali ile anılacak. Bu festival kış aylarında daha da parlak günler yaşatacak. 44 binayı kapsayan 45 günlük harika ışık gösterileri dışarı çıkmak için harika bir bahane olacak. Gezinirken ısınmak için Distillery District’deki Balzac’s’tan bir kahve kapın.

Gardiner’da Paten Yapın

Giriş: Paten kiraları 5$’dan başlıyor

Yer: The Bentway Trail

Toronto’da üzerinizde yükselen gökdelenlerin hemen altında veya üst geçit altlarında paten yapabilirsiniz. The Bentway Trail diğerlerine benzemeyecek şekilde düzenlenen ve Gardiner Expressway’in altında 1 km boyunca uzanan bir paten pistidir.

Burada paten yapmak ücretsiz(kendi patenlerinizi getirebilir veya 5-10$’a kiralayabilirsiniz) ve 21 Aralık 2018’de açılıyor.

Belediye Konağı’nın Işıklarıyla Paten Yapın

Giriş: Paten kiraları 5$’dan başlıyor

Yer: Nathan Phillips Square

Nathan Phillips Square; Belediye Konağı önünde paten yapabileceğiniz, Dj partisine katılabileceğiniz(cumartesileri) ve sonrasında sıcak bir kakao alabileceğiniz bir yer.

Noel öncesinde şehirdeyseniz meydandaki minik tatil pazarında yiyecek, el sanatı ürünleri ve oyunlar satın alabilirsiniz. Paten kiraları 5-10$ arasında değişse de kendi pateninizi getirebilirsiniz.

Şehrin En İyi Manzarasına Karşı Paten Yapın

Giriş: Paten ve kask kiraları 13$’dan başlıyor

Nerede: Natrel Buz Pisti ve Sherbourne Common

Kentte dışarıda paten yapmak isteyenler içim Harbourfront Centre’daki Natrel Paten Pisti kaçırılmaması gerekenler arasında. Göl kıyısı boyunca uzanan şehrin harika görüntüsü ve dikkat çekici ışıklarıyla her zaman profesyonel ve yeni başlayan patencileri ağırlar.

Kentteki bir diğer paten alanı ise mimari ödül kazanan yapısı ve harika şehir görüntüsü sunan Sherbourne Common’dır. Çalışanları olmayan ama 24 saat açık olan bu alana kendi patenlerinizi getirmelisiniz.

Sokak Sanatına Göz Atın!

Giriş: Ücretsiz

Yer: Augusta Ave. ve Rush Lane

Grafitti Alley yaz aylarında yapmayı düşündüğünüz bir şey olsa da bu etkinliğin kış aylarında bir mücevher olmasının teöel sebebi de budur. Çok fazla kalabalık olmayan bu yerde bir duvar resminin önünde harika bir Instagram fotoğrafı çekinebilirsiniz. 

Queen Street West’in arka sokakları boyunca ilerleyin ve şehrin en iyi sanatını görün. Bu harika eserlerin gösterildiği ücretsiz bir sergi gibi. Yakınlardaki Jimmy’s Coffee’den sıcak çikolata veya zencefilli latte kapın ve fotoğraf çekerken parmaklarınızı sıcak tutun.

Waterfront’ta Buz Kırıcılar

Giriş: Ücretsiz

Yer: Queens Quay West

Kıyı boyunca uzanan dünyanın en şık yapılarını kış aylarında başka nerede bulabilirsiniz ki? Bunu sadece Waterfront’taki Toronto buz kırıcılarda bulabilirsiniz. Dünya çapından seçilen 5 sanatçı Toronto sahili boyunca kendi sanatlarını icra ederken harika kış görüntüleri ve Instagram için muhteşem fotoğraf fırsatları sunacak. Bu yıl Almanya, Yunanistan ve 3 Torontolu sanatçının eserlerini bulabileceksiniz.

Kanada’daki En İyi Filmlere Göz Atın

Giriş: 14$

Yer: TIFF Bell Lightbox

27 Ocak’ta TIFF’in her yıl gerçekleştirdiği Kanada’nın En İyi 10 Filmi Festivali Kanada’nın en iyi kısa film gösterimleri ile gerçekleşecek. Bu festival sadece Kanada’daki en iyi filmleri görmek için bir fırsat değil aynı zamanda yeni ortaya çıkan yetenekleri de görebilir ve TIFF Bell Lightbox’da bir gezinti yapabilirsiniz. Kanada’nın En İyi 10 Film seçimi Aralık boyunca film gösterimlerine devam edecek.

Tropikal Cennette Isının

Giriş: Ücretsiz

Yer: Allan Gardens

Toronto’nun Allan Gardens’taki tek botanik bahçesi ısınmak ve tropik çiçeklerin keyfini sürmek için harika bir yer. 1858’den beri şehirde olan bu simgesel yapı Toronto’daki en egzotik bitkilere ev sahipliği yapar. 

Dev bir cam kubbe altındaki Palmiye Evine veya palmiye ağaçları, kaktüsler, kum ve çöl bitkileri ile çevrili kurak eve adım atarak buradaki iki tropikal evden birinde orkide ve begonyaları koklayın.

Daha sakin bir deneyim istiyorsanız hafta içi burayı tercih edebilirsiniz. Dışarıdaki kış görüntüsünün tadını çıkarmak için de bu tropikal cennete gidebilirsiniz.

AGO’da Çarşamba Geceleri

Giriş: Ücretsiz

Yer: Ontario Sanat Galerisi

Ontario Sanat Galerisinde sergilere katılmaktan daha güzel ne olabilir ki? Bunu yapmaksa ücretsiz! Çarşamba günleri 6’dan 9’a galerideki koleksiyonları incelemek için müzeye ücretsiz bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Kanada sanatında, modern ve çağdaş sanat, Avrupa sanatı, yerel sanatlar, fotoğraf ve çok daha fazlasının yer aldığı 95.000 parçalık koleksiyonu görebilirsiniz.

Müzede Dans, İçecek ve Parti

Giriş: Öğrenciler için 15$, Üyeler için 5$, Normal giriş 17$

Yer: Royal Ontario Museum

Müze kapandıktan sonra müzede olmak nasıl bir duygu hiç merak ettiniz mi? Bunu Royal Ontario Museum’da Cuma Gecesi etkinlikleriyle yaşayabilirsiniz. Kanada’nın en büyük sanat müzesi bir dans partisine dönüşüyor sen de fovari yiyecek ve içeceklerini getirebilir ve buradaki mumya, dinozor kemikleri ve sanat eserlerini keşfedebilirsin.

Winterfolk Müzik Festivali

Giriş: Fiyatlar şova göre değişiyor

Nerede: The Danforth(Çeşitli mekânlar)

22-24 Şubat 2019’da gerçekleşek The Winterfolk Muzik Festivali 3 gün sürecek ve 5 farklı mekanda 100’den fazla sanatçının sahneye çıkacağı ve zevkinize hitap edecek şovları izleyebileceğiniz bir eğlence sunuyor. Her yaş için uygun etkinlikler ve dışarıda havanın kaç derece olduğunun önemi olmadan içeride sıcak ve rahat hissederken blues, rock, jazz ve daha fazlasını dinleyebilirsiniz.

Herkes için Witerlicious

Giriş: Fix yiyecekler dahil 28$’dan başlayan fiyatlarla

Nerede: Toronto’daki yaklaşık 200 restoranda

27 Ocak ile 7 Şuvat 2019 arasında Toronto’daki en iyi yemekleri uygun fiyatlara yiyebileceksiniz. Yerel halk ve gezginler için harika bir fırsat olan bu etkinlikle Toronto’nun dört bir yanındaki şık ve üst seviye restoranlarda en iyi şeflerin elinden yemekler yiyebilirsiniz. Fiyatlar restorandan restorana değişse de bütün restoranlar Winerlicious etkinliğine katılıyor ve sundukları akşam yemeği menülerinde neredeyse fiyat yarıya iniyor.

Sanat ve Tasarım Severlere Çağrı

Giriş: Çoğu sergi ücretsiz

Nerede: Şehir merkezinde pek çok yerde

DesignTO festivali 18-27 Ocak 2019’da şehrin bütün sokaklarını hem içten hem dıştan etki altına alacak. Çoğu ücretsiz olan 100 sergiden daha fazlası ile sanatseverlerin şehir merkezindeki tasarım sahnesini görebilecek olması büyük şans!

Sanat, tasarım, kültür ve daha fazlasını vurgulayacak festival kış ortasında ilham verici bir ışık olacak!

Biranı Al Dışarı Çık

Giriş: Ön ödemeli 25$, kapıda ödeme 30$

Nerede: Roundhouse Park, 255 Bremner Blvd, Toronto, ON

Toronto’nun iyi bira zanaatını sevdiği bir sır değildir. 26 Ocak 2019’da parkanı, şapkanı ve eldivenlerini kap ve Steamwhistle Brewery  dışındaki Roundhouse Park ‘ta Kış Bira Zanaat Festivali’ne katıl.

Bir elinizde Ontario işi bira diğer elinizde kızartılmış bir marşmallow ile soğuğu hissetmeyeceksiniz.(taze bira ve kızartılmış marşmallow ikilisinin muhteşem olacağını kabul edin)

40’dan fazla bir fabirakası, Retro kayak teması ve Dj dans partisi ile sıfırın altındaki soğuğu hissetmeyeceksiniz.
https://www.seetorontonow.com/my-toronto/10-cheap-and-cheerful-winter-activities-in-toronto/

Read Previous

2019 Yılında Kanada’daki En İyi 15 Meslek

Read Next

Kanada’daki İşletmeler için İşçi Tazminat Rehberi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *