Para Kazandıracak 16 Mobil İş Fikri

Para Kazandıracak 16 Mobil İş Fikri 1

Bir lokasyona bağlı kalma fikrinden nefret ediyor ve yeni bir işe başlamak için hazır hissediyorsanız mobil işler sizin için harika olabilir. 

Peki, mobil işler nelerdir? Mobil iş caddede gezmenizi, ürün ve hizmetlerinizi müşterilerinize sunmak için farklı lokasyonlara seyahat etmenizi sağlayan iş türüdür. Mobil iş sahipleri ihtiyaç duydukları bütün ekipmanları ve aletleri müşterilerine evde hizmet vermek için farklı lokasyonlara veya araç dışına kendi araçlarında taşıyabilir.(Gıda kamyonlarını düşünün)

Bu size ilgi çekici geliyorsa aşağıda bulabileceğiniz 16 mobil işi keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Evcil Hayvan Bakımı

Evcil hayvan bakımında tecrübeniz varsa ihtiyaç duyacağınız tek şey tecrübeniz ve müşterilerinize kendi evlerinde hizmet verebilmek için seyahat etme durumunuzdur. Bu hizmet evcil hayvan sahipleri ve çok ürken hayvan sahipleri için oldukça değerlidir.

Evcil hayvan bakımı için lisansa ihtiyaç duyup duymadığınızı öğrenmek için eyaletinizdeki lisans koşullarını kontrol etmeyi unutmayın.

Niş Gıda Kamyonu

Muhtemelen hemen her ürünü satan gıda kamyonları görmüşsünüzdür ama en başarılı kamyonların spesifik bir niş yiyeceği satanlar olduğu ifade edilebilir. Belki de bu yiyecekler sandviç, simit veya kayvaltı ya da Meksika, İtalya ve Çin gibi etnik yemekler olabilir. Bölgenize göre vejetaryen, tatlı ve organik yiyecek türleri de ilgi çekici olabilir.

Parti Ulaşım

Parti otobüsü partiye gidecek kişileri bir yerden başka bir yere taşır. Müşteriler resepsiyona gitmek için ulaşıma ihtiyaç duyan düğün misafirleri veya özel bir oyun ya da konsere gitmek isteyen doğum günü partisi katılımcıları olabilir. Otobüsünüz bekarlığa veda partisi için de kullanılabilir.

Özel Ders

Özel bir alanda deneyiminiz varsa ve öğretmeyi seviyorsanız özel ders vereceğiniz mobil bir iş sizler için harika olabilir. Ne kadar çalışacağınıza ve ne zaman müsait olduğunuza karar verebildiğinizden bu iş harika bir yarı zamanlı iş. Çocuklara özel ders veriyorsanız okul sonrası ve akşam saatleri ek gelir elde etmek için harika olacak.

Araba Yıkama

Araba yıkama; müşterileriniz işteyken, futbol maçı izlerken veya dikkat gerektiren başka bir iş yaparken ekipmanlarınızı getirip araba yıkamanızı sağlar. Bu, meşgul insanlar için zamandan tasarruf ettiren ve satışı kolay bir iş.

Kişisel Antrenör

Mobil veya evde kişisel antrenör müşteri nerede olursa olsun fitness için harekete geçirir ve antrenman planı yapılır. Kişisel fitness eğitiminde pek çok metot ve teknik bulunduğundan kendine has bir yöntem seçmelisiniz.

Tamirci

Pek çok insan evlerinde tamir edilmeyi bekleyen eşyaları tamir edemez. Zaman problemi, engeller ve basit şeyleri bilmemek bir şeyleri tamir etmek için tamirci tutmanın temel nedenleri arasında yer alıyor.

Genellikle 10 parmakta 10 marifet gerektiren bu işler genellikle sürgülü kapılar, yeni cihaz kurulumu, sıhhi tesisat işler(boru açılması ve değişimi), duvar delme, duvara raf takma ve diğer gibi evde veya ev çevresinde yapılan işler şeklinde.

Tamirciler büyük sıhhi tesisat ve elektrik işleri gibi büyük ev tamiratlarında çalışmazlar. Bu genellikle devletin büyük tamirat yapan kişilerden talep ettiği lisans koşullarından dolayı gerçekleşir.

Temizlik Servisleri

Temizlik servisleri kolaylıkla mobilize edilebilecek bir iş. Temizlik hizmetleri sadece ev temizliği demek değil. Rezidans temizlik hizmetleri oldukça popüler olsa da ofis ve perakende alanlarını da temizleyebilirsiniz. Yeşil temizliği ve inşaat temizleme gibi alanlarda da uzmanlaşabilirsiniz.

Bu hizmetler bir konser veya halk etkinliği sonrasında etkinlik temizliği de olabilir.

Salon veya Spa

Mobil bir tasarımcı olmak kazançlı bir fırsat olabilir. Doğru deneyim, eğitim, ekipman ve lisans ile müşterilere saç ve tırnak hizmetleri sunan bir salok geliştirebilirsiniz.

Müşterileriniz modelleme ajanslarından zengin kişilere kadar stilistlerin evlerine gelmesini tercih eden kişiler arasında çeşitlenebilir.

Ayrıca masaj, yüz bakımı veya diğer sağlık ve lüks hizmetler sunan spa ile de mobil işinizi genişletebilirsiniz.

Fotoğrafçı

Başarılı bir fotoğrafçı işi kurmak için kapsamlı bir stüdyo ve geleneksel bir iş alanına ihtiyacınız yok. Dilediğiniz yerde fotoğraf çekebilirsiniz. Aslında mobil fotoğrafçılık size eşsiz yerlerde fotoğraflar çekebilme imkanı tanır.

Dijital medya ve ekipmanlara geçişten bu yana fotoğraf maliyetleri ciddi ölçüde düştü. İhtiyaç duyduklarınız sadece kamera, bilgisayar ve doğru koşul ve konuları başarıyla yakalamak için bir göz şeklinde.

Influencer

Yeni bir iş türü olan Influencer; internet ve sosyal medyayı kullanarak belirli konu ve fikirlerle insanlara ulaşan ve hayatlarını etkileyen kimse şeklinde açıklanabilir. Siyasi görüşler, teknolojik fikirler, ekstrem sporlar ve video oyunlar bu işin etki altına alabileceği konulardır. Influencer olarak sizi etkileyen tek faktör hayal dünyanız.

Doğru konu ve koşullarda herhangi bir yerden herhangi bir şey yaparak çalışabilirsiniz. Para genellikle influencerın takipçilerine ulaşmak için kullandığı platformdan gelir çünkü reklam verenler kitle ve içerikler için para öderler.

Catering

Caterin; yemek yapmakta çok iyi olan ve insanların özel etkinlikleri için yemek yapmayı seven kimseler için muhteşem bir mobil iş. İnsanların ağzında unutulmaz tatlar bırakmanız için sadece birkaç başarılı etkinliğe ihtiyacınız var sonrasında işiniz patlar. Sonrasında mobil catering işinizi size büyüme fırsatları sunacak daha kapsamlı cateringe veya birden bire ortaya çıkan restorana çevirebilirsiniz.

Mobil Düğün Hizmetleri

Önceki 4 fikre bir göz atın. Salon hizmetleri, fotoğrafçılık, çiçekçilik ve catering hizmetlerini bir araya getirerek düğün ve diğer özel davetler için mobil hizmet sunmaya başlayabilirsiniz. Etkinlik planlamayı da seviyorsanız paketinize etkinlik planlamayı da ekleyebilirsiniz.

Hurdacılık

Büyük bir kamyonunuz var ve içine insanların çöplerini doldurmak istemiyorsanız hurdacılık işini yapabilirsiniz. Evde kullanılmayan ve kalabalık yapan eşyaları toplama fikri olan bu işle belirli bir ücretle garaj ve çatı katlarını karmaşadan kurtarabilirsiniz. Bu eşyalarla istediğinizi yapabilir, onları temizleyerek belirli bir ücret karşılığında satabilirsiniz.

Taşıma Hizmetleri

Bir kamyon, biraz kas ve bir iki el daha bularak bir şirket kurabilirsiniz. Tamamen mobil olan bu hizmette herhangi bir ekipmana ihtiyacınız yok ihtiyacınız olan tek şey kamyonu kullanmıyorken onu park edecek bir alandır. Başarılı olursa işi büyütmek için ihtiyaç duyacağınız şey ikinci bir kamyon ve birkaç yardımcı. Ayrıca başlangıç maliyeti oldukça düşük ve bu hizmetlere de ihtiyaç oldukça fazla olduğundan bu fikir oldukça zekice.

Profesyonel Organizatör

Profesyonel organizatör; ev ve işletmelere giderek dokumantasyon, dosyalama ve organizasyon yöntemlerini iyileştirir. Bir ofisteki dosyalama sistemini, çocuk oyun alanını, mutfak dolapları ve kileri organize ederek özelleştirilmiş pek çok hizmet sunma imkanı tanır. Eğer her şeyi ulaşılabilir kılmaya yardımcı olan karışıklığı yönetmeyi ve sistem kurmayı biliyorsanız mobil organizasyon işi sizin için dikkate değer olabilir.

SBA doğru izinleri alma ve araç kiralama dahil daha çok mobil iş fikri önerir. Birkaç dakikanızı ayırarak önerilere göz atabilirsiniz.

https://www.thebalancesmb.com/money-making-mobile-business-ideas-4126148

Read Previous

Kanada’daki İşletmeler için İşçi Tazminat Rehberi

Read Next

Eaton Center’daki Yeni Apple Mağazası Merkez Mağazadan 10 Kat Daha Büyük

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *