2019 Yılında Kanada’daki En İyi 15 Meslek

2019 Yılında Kanada’daki En İyi 15 Meslek 1

2019 yılında en çok talep gören mesleklerin sayısı oldukça fazla. Listede şoför, işçi ve kaynakçı gibi mavi yaka meslek grubuna ait işler var. Resepsiyonist ve yönetici asistanı gibi idari görevler de listede yer alıyor. Proje yöneticisi, Muhasebeci ve İnsan Kaynakları Yöneticisi gibi beyaz yaka işler de listede bulunuyor. Farklı meslek grubu ve beceri isteyen işlere talep olması Kanada ekonomisinin iyi olduğunu gösteriyor. Büyümek için tek bir sektöre dayanmıyoruz. Güçlü yanınız ne olursa olsun Kanada’da becerilerinizi en iyi şekilde kullanacağınız revaçta pek çok sektör var!

Satış Personeli

Satış ortağı veya satış personeli 2019 yılında Kanada’da en çok talep gören mesleklerden bir tanesi olacağı pozisyona yükseldi. İşletmeler ürünlerini raflardan alıp müşterilerin satın almasını sağlayacak yetenekli satış elemanlarına ciddi anlamda ihtiyaç duyar. B2B satış elemanları da bu anlamda talep gören meslek grubudur. Doğuştan gelen satış yetenekleriniz ve girişken yapınız bu alanda başarılı olmanıza yardımcı olacak.

Yönetici Asistanı

Yönetici asistanı ofislerin temel taşlarından birisi. Yorulmadan çalışarak meslektaşlarını, kaynakları, ekipmanları ve her türlü desteği harekete geçirerek ofisin çalışıyor olmasını sağlarlar. 2019 yılında hem geleneksel büro işleri hem de muhasebe ve kayıt tutma gibi çok spesifik rolleri üstlenen yönetici asistanlarına olan talep oldukça fazla.

Şoför

Şoförlük, Kanada’da her zaman talep gören bir meslek. Uzun yol şoförü, kurye ve forklift operatörünün yanı sıra  ticari araçları nasıl kullanmanız gerektiğini biliyorsanız işverenlerin en çok tercih ettiği becerilere sahipsiniz demektir. Üstelik ticari araç kullanma lisansı veya forklift operatörlüğü sertifikanız varsa yoğun talep gören bu alanda iş bulabilirsiniz.

Developer

Developerlar; web siteleri, akıllı telefon uygulamaları, yazılım ve kodla çalışan herhangi bir şeyi üreten ve bizi teknoloji ile besleyen kimseler şeklinde ifade edilebilir. Bu nedenle developerlığın revaçta bir meslek olması kimseyi şaşırtmaz. Teknoloji sektörü Kanada’da en çok büyüyen sektörler arasında yer alıyor. Her tür developera ihtiyaç duyulsa da front-end ve back-end developerla en çok talep görenler arasında yer alıyor.

Resepsiyonist

Resepsiyonistin müşterileri selamlayan ilk kişi olduğu söylenebilir. Resepsiyonistler iş yerlerinde ilk izlenimin oluşturulmasında önemli rol oynar. Müşteri hizmetleri bu muhteşem bir resepsiyonist olmaya yetse de bu alanda teknoloji becerilerine de ihtiyaç duyulur. Müşteri bilgilerini kaydeden telefon ve bilgisayar sistemleri bu işin önemli bir parçasıyken 2019 yılında talep görmenizi de sağlayacak bir etmen.

Kasiyer

Kasiyer, müşteri satın alma davranışını sergilemeden önceki son davranışı sergiler. Kasiyerlik nispeten daha az beceri gerektiren bu nedenle de iş piyasasına kolay giriş anlamına gelen bir iş. Her ne kadar kiosk ve kendin öde gibi yöntemlerle kasiyerlerin yerini teknolojinin alacağı söylense de bu durumun henüz ortaya çıkmadığını söylemek gerekir. Sıcak kanlı, müşteri deneyimine önem veren ve anlayışlı kasiyerler 2019’da en çok rağbet gören çalışanlardır.

İşçi

İşçiler Kanada’da 10 parmağında 10 marifet çalışanlar olarak görülür. İşletmenin iyi bir şekilde çalışabilmesi için çeşitli görevleri üstlenerek boşlukları doldururlar. Fiziksel olarak zorlu roller üstlenmeyi gerektiren aynı zamanda sıkı çalışma, kararlılık ve açıklığa ihtiyaç duyulan işçilikte temizlikten yükleme ve boşaltmaya kadar her türlü el işi yapılır. İşçilik 2018’de en çok talep gören meslekler arasında yer alır.

Proje Yöneticisi

Proje yöneticisi; bilgi teknolojilerinden mühendislik ve pazarlamaya kadar pek çok alanda talep gören bir meslek. Proje yöneticisi; çalıştığı alanda iyi bir özgeçmişe sahip aynı zamanda genel proje yönetimi ile alakalı uzmanlığı ve karmaşık projeleri, insanları ve bütçeyi yönetmede becerisi olan kişiler. Proje Yönetimi Sertifikası(PMP)’na sahip proje yöneticileri 2019’da talep gören meslekler arasında yer alıyor.

Müşteri Yöneticisi

Müşteri yöneticisi; bilgi teknolojilerinden satış ve pazarlamaya kadar pek çok sektörde ihtiyaç duyulan ve B2B ilişkilerde ilk temas noktasını oluşturan meslek olarak biliniyor. İlişkilerin tesisinde müşteri yöneticileri uzmanlaşmıştır. Mevcut müşterilerinin mutlu kalmasını sağlarken yeni sözleşmeler imzalamak için de fırsat kollarlar. Müşteri yöneticisi için işverenlerin dikkat ettiği özellikler CRM yazılımı bilgisi ve satış kabiliyeti şeklinde açıklanabilir.

Kaynakçı

Kaynakçı; 2019 yılında Kanada’nın en iyi 15 mesleğinden bir tanesi. Kanada’daki vasıflı işçi açığına baktığınızda bu durumun sürpriz olmadığını görebilirsiniz. Kaynakçılar dahil olmak üzere vasıflı ticari işçilerin yaş ortalaması diğerlerine göre daha yüksek. Bu da vasıflı işçi konusunda problem yaşanacağını gösterir. Rağbet gören bir işe girmek istiyor ve ellerinizle çalışmayı umursamıyorsanız kaynakçılık iyi bir kariyer olabilir.

Muhasebeci

Muhasebeciler para uzmanları olarak bilinir. Vazifeleri gereği birey ve şirketlerin bütçe ve harcamalarını denetlerler. Bunun yanında bordro, borç hesapları, alacaklar, vergilendirme, yönetim ve takip gibi talep gören pek çok muhasebe uzmanlığı bulunuyor. CPA standartları Kanada’daki en önemli standartlar olarak kalırken işverenlerin kapınızda sıra olmasını da sağlayacak.

Lisanslı Hemşire

Kanada’da yaşlı nüfus artarken sağlık sisteminde büyük bir baskı ortaya çıkıyor. Hali hazırda Kanada sağlık sektörü personel açısından yetersiz. Bu da tıp alanında uzmanlara özellikle de hemşirelere olan talebi arttırır. Hastalara genel destek sunan, doktorlara yardım eden ve hastaların yüksek düzeyde bakım almasını sağlayan lisanslı hemşireler Kanada sağlık sistemindeki boşluğu kapatır.

Elektrik Mühendisi

Elektrik mühendisleri; elektrikle çalışan sistem ve ürünleri tasarlamakla sorumlu kişiler şeklinde ifade edilebilir. Modern ve teknoloji odaklı dünyamızda elektronik eşya tasarımı, enerji sektörü ve telekomünikasyon gibi alanlarda çalışan elektrik mühendislerinin becerileri oldukça çeşitli. Çoğu mühendislik alanında işçi sıkıntısı olsa da elektrik mühendisliği 2019’da revaçta olan meslekler arasında yer alıyor.

İK Yöneticisi

Kanada’da işsizlik seviyesi geçen yıl oldukça düşük bir düzeydeydi. Bu da şirketlerin en iyi çalışanları bünyelerine almaya çalıştıkları bir ortamda İK işlevlerinin önemini ortaya çıkarır. İK yöneticileri; içinde bulundukları organizasyonun İK politikalarını belirlemek, çalışanların mutlu olmasını sağlamak ve ortaya çıkan yeni pozisyonları doldurmakla görevli. 

Satıcı/Tacir

Herhangi bir perakende alışveriş mağazasına adım attıysanız satıcıların çalışmalarına gözünüzle şahit olabilirsiniz. Satıcılar; perakende sektöründe envanter seçimi ve sunumunda önemli bir rol oynar. Online alışverişteki büyüme ile müşterileri memnun edecek olumlu perakende deneyimi oluşturmak mağazaların olmazsa olmazları arasına girdi.

https://www.randstad.ca/best-jobs/top-15-jobs/

Read Previous

Toronto’da Bu Mekanda Bütün Fondüleri Öğrenebilirsiniz!

Read Next

Toronto’da 10 Eğlenceli ve Ucuz Kış Aktivitesi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *