İş Bulma Sayfaları Nelerdir?

İş Bulma Sayfaları Nelerdir? 1

Aşağıda Ontario veya Kanada’daki işlerin listelendiği web sitelerini bulabilirsiniz.

Ayrıca; arkadaşlarınız, aile üyeleriniz, iş danışmanları, yerleşim çalışanlarına veya meslek ve ticari alanda sizinle benzer alanda çalışanlardan iş bulma sayfalarını önermelerini isteyebilirsiniz.

İş Bulma Siteleri

Eluta – İşverenlerin sitesinden doğrudan doğruya iş bulmak için özelleştirilmiş bir arama motorudur. Bölge ve anahtar kelime bazlı arama yapabilirsiniz.

Indeed.ca – Lokasyon ve meslek adı ile arama yapabilirsiniz. İş panoları, gazete ilanları ve firma web sayfalarından gelen yüzlerce ilan yayınlanır. Ayrıca stajyer ilanları da bu sayfada bulunabilir. Fransızca dilinde de hizmet sunar.

Job Bank – İş ilanları, eğitim şartları, trendler ve daha fazlası konusunda kullanıcılara Kanada Hükümeti kaynaklı ücretsiz kariyer bilgileri sağlar. 

JobGurus – Kanada genelindeki iş ilanları derleyicisidir. E-posta uyarıları, RSS ve mobil uygulama özelliklerini destekler. 

Jobilico – İş listeleme ve eşleştirme fonksiyonuna sahip bir web sitesidir.

Monster.ca – Kanada’daki profesyoneller için çok popüler bir iş bulma sitesidir. Bu web sitesinde pek çok yararlı özellik bulunur.

Neuvoo – Kanada genelindeki işveren sayfalarından alınan iş ilanlarını yayınlar. Bölge ve anahtar kelime odaklı arama yapabilirsiniz.

Rulla – Çeşitli sitelerden iş ilanları derleyicisidir.

Workopolis.com – Globe, Mail ve the Toronto Star gibi platformlardan iş ilanlarını bulabileceğiniz popüler bir web sitesidir.

WowJobs.ca – Pek çok iş bula sayfasını tarayarak tek bir yerde listeleyen bir platformdur. 

Ayrıca sektörel bazda iş bulma web sitelerini listelemek isteyebilirsiniz.

Daha Fazla İş Bulma Bağlantısı İçeren Web Siteleri

Canada Job Directory – Genel ve özel iş tanımlamaları için pek çok bağlantı içerir. Ayrıca Ontario’daki yerleştirme bürolarını da listeler. 

Pek çok kamu bürosu size ön yazı konusunda yardımcı olacaktır. Yakınımdaki Hizmetler başlığından İş Servisleri araması ile bölgenizde yardım alabilirsiniz.

https://settlement.org/ontario/employment/find-a-job/job-listings/where-can-i-find-general-job-listing-websites/

Read Previous

Araştırma: Göçmen Çocukları Okulda Daha Başarılı Olsa da İş Yaşamında Başarısız Oluyor

Read Next

Vergi İadem için Nasıl Dilekçe Verebilirim?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *