Kanadalıların Kış Mevsiminde Hayatta Kalmak için Sahip Olması Gereken 17 Şey

Kanadalıların Kış Mevsiminde Hayatta Kalmak için Sahip Olması Gereken 17 Şey 1

Kanada’da kış, heyecan verici olabiliyor ya da tam anlamıyla vahşi olabiliyor. Bu tamamen kışa nasıl hazırlandığınıza bağlıdır. Hazırlık anlamında kış gelip çattığında sahip olmanız gereken 15 şeyi sizler için derledik. 

1.D Vitamini

Sonbahardan uzun ve sonu olmayan Kanada kışının sonuna kadar güçsüz ve az miktardaki güneş ışığını D vitaminine dönüştürmek oldukça zordur. Dışarda kayak, kar yürüyüşü ve kar küreme için çok zaman harcasanızda D vitamini almayı ihmal etmeyin. ( Aksi takdirde her hafta sonu yatak döşek yatabilirsiniz.)Bunun için size 9 muhteşem yöntem sunuyoruz.

2. Tuvalet Kağıdı/Mendil

Kış rüzgarları esmeye ve gürültü yükselmeye başladığından dokularınızı korumalısınız. Çantanıza, torpido gözüne, cebinize, çocuk sırt çantasına, çocuğunuzun cebine  bulduğunuz her yere bir paket koyun. Caboo Bamboo & Sugar Cane 2 tuvalet kağıtlarının büyük taraftarıyız çünkü bunlar ağaçtan yapılmayan, biyolojik olarak çözünebilen ve ağartmaya bir laternatif olan H202 ile beyazlaştırılan ürünlerdir.  

3. Bayramık (Sıcak Tutan) Çoraplar

Ayaklarınızı eğlenceli bir yöntemle süslemek istiyorsanız çoraplarınızdan daha fazlasını düşünmenize gerek yok. BB-8, Suşi ve ünlü sanat çalışmaları ile dolabınızı süsleyebilecekken neden siyah ve kahverengi ile canınızı sıkıyorsunuz ki? 

4. Kar Püskürtme Makinesi

Bugün yerler kuru olsa da Kanada’da yaşadığınızı ve yarın yerde 15 cm beyaz toz(kar) olabileceğini unutmayın. Husqvarna 208cc Tek Bölmeli Kar Püskürtme Aracı güçlü, taşıması kolay, manevra yapmaya imkan veren ve karın iyi dağıtılması için uzaktan kontrol edilebilen bir üründür. Kilit taşı ve kaldırım gibi hassas zeminleri güvenle temizleyebilmesi için bir kar eteğine sahiptir. Aynı zamanda elektrikli bir başlat butonuna sahiptir yani başlaması için tuşa basmanıza gerek yoktur.

5. Yıkanabilen ve Karanlıkta Parlayan Spray

Albedo100 500 metre mesafeden sürücülerin sizi görebilmesini sağlayan bir spraydir. (Giysiler sadece 80 metre mesafeden görülebilir). Yumuşak ve sert yüzeylere sürülebilen ve geceleri caddede yürürken çocuk ve bebek arabasını koruyan deterjanla yıkanabilen bir spraydir. 

6. Mont

Çok yakında dışarısı gerçekten soğuk olacak. Montnuzu giymeden dışarı çıkmayın. Dolabınızdaki değeri değiştirecek şey sizi sıcak, rahat ve aynı zamanda şık yapacak bir parka olur. Bu çok sıcak, harika ceket nefes almayı sağlayabilen ve vücut sıcaklığınızı harika bir şekilde yansıtan termal yansıtma teknolojisi ve performans arttırıcı izolasyon sistemi ile sizi sıcacık tutacak.

7. Isıtıcılı 12 Volt Buz Kırıcı

Kanada kışları için en iyi buz kırıcıyı araştırmadan önce bu buz kırıcıların varlığının farkında değildik. Yeniden donmuş sert buzun aracınızın için gerçekten bir kabusa dönüşeceği durumlarda en inatçı buzları kırmaya yarayan bu nazik ısı gerçekten işe yarayacak. Amin!

8. İyileştirici Dudak Balsamı

Kanada kışları sürprizlerle doludur ve bu kış çatlamış dudakların bunlardan biri olmasına izin vermeyecez. Kapsamlı bir dudak iyileştiricisi; dudaklarınızı onarmaya, çevreye karşı antioksidan koruma sağlamaya, doğal kolojen üretimini arttırmaya ve dudakların ıslanıp yumuşak kalmasına yardımcı olan doğal nemlenmenin gerçekleşmesine yardımcı olur.

9. Şapkalar! Herkes İçin!

Biz Kanadalıların kışın onsuz yaşayamadığımız bir başka şey ise sıcak ve iyi bir şapkadır. Kombi’nin bütün aile için ürettiği ve sıcak tutan şapkaları seviyoruz.( Hepimizi üşümekten kurtaran şapkalar!)

10. Tatil

Kanada’da kış çok sert olabiliyor. Eğlenmeniz için bir süre tatile gitmenizi öneriyoruz. Turks ve Coicos gibi sıcak bir coğrafyaya gidebilir veya kayak öğrenmek için ailenizle birlikte bir kış kampı yapabilir veya Mont Tremblant gibi bir yere gidebilirsiniz.

11. Panduflar

Çöpü atmaktan mı kaçıyorsunuz? Pijamalarınızla çocukları okual götürmek istemiyor musunuz? Bunları yaparken havaların soğumamasını istiyorsanız sadece arka masaya oturun ve rahatlayın. Bu iç/dış mekan süet veya örgü panduf ayakkabılar meşgul anneler için harika birer ayakkabı!

12. Ağrıkesici

Bütün kaslarınızı, sırtınızı ve eklem ağrılarınızı bu mevsim sona erdirecek hızlı etkili ve uzun süreli ağrı kesici NEW Advil 12! Bütün kış boyunca kar kürediğinizi ve yaprak topladığınızı düşünsenize!

NEW Advil 12 Hour, which promises to be both a fast-acting and long-lasting pain reliever for all your muscle, back, joint and arthritis pains this season. Think leaf-raking and snow shovelling all winter long!

13. Ekrana Duyarlı Eldiven

Telefonunuzun dokunmatik ekranını soğukta kullanmak mı istiyorsunuz? Hava soğuduğunda kalın eldivenlerinizin altına bu ince eldivenleri giyebilir veya hiking ve kış koşusu yaparken ince bir katman tercih ederek bu eldivenleri giyebilirsiniz. İşaret parmağı ve baş parmakta dokunmatik ekrana duyarlı katmanlar var.

14. Kış Lastiği

Kış geliyor. Bu aracınıza kış lastiğini takmanız anlamına geliyor. Burada kış lastiğini doğru bir şekilde kullanmak ve nasıl çalıştıklarını anlamak için birkaç uzman ipucu var!

15. Kar Botu

Hava durumu tahmin edileceği kadar güzel. Her kış olduğu gibi bu kışta dondurucu yağışlar, kar ve sıfırın altındaki rüzgarlarar ve doğa ananın bize sunduğu diğer zorluklarla mücadele etmek için ayakkabılığınızda bir çift kış botu bulundurun. Bütün aile üyeleri için bot üreten, rahat, sıcak tutan ve kar üzerinde koşmadan giymesi kolay botlar üreten Bogs’u seviyoruz!

16. Netflix

Hala Netflix’e sahip değilseniz ona sahip olmak için kafanızın karıştığını biliyoruz. Netflix; çocuklarınızın ne izlediğini kontrol etmek ve onlara belgesel ve TedX konuşmalarını izlemek için erişim vermenin en iyi yoludur. Bunun yanında dışarıda kar yağarken vahşi kış günlerindeki soğuk gecelerde içeride olmanın en harika yanıdır.

17. Portatif—Demlenebilir—Kahve

Vücudunuz kafeine ihtiyaç duyduğunda bu maceraya çıkmanın en fantastik yolu elinizdeki kupa ile mümkündür. İlk kupa size hava katsa da ikinci ve üçüncü kupa sizi enerjik tutacak. Bu seyahat demliği ile dünyanın en iyi çaylarını/kahvelerini herhangi bir yerde yapabilirsiniz. Bu micro termos ince çay yaprağı ve kahve için mikro filtrelere sahiptir.

Read Previous

Kanada’daki En İyi 16 Part-Time Is

Read Next

Kanadalı Olmayanlar Kanada’da Nasıl İş Kurabilir?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *