Costco Kanada’da Daha Fazla Para Biriktirmenizi Sağlayacak ile İlgili 14 Detay

Costco Kanada'da Daha Fazla Para Biriktirmenizi Sağlayacak ile İlgili 14 Detay 1

 

Ailemde para biriktirmek için favori gezintimiz Costco Kanada’ya gitmekti. Dollarama’yı da çok sevsek de o eğlenceli başka bir hikâye.

Anlatmak istediğim her şeyin normalden büyük olduğu bir büfeye gitmek gibi bir şey. Costco’da bulamayacağınız şey neredeyse yok. Üstelik satın alacağınız şeyler çok ucuz.

Costco’dan vazgeçmemenin bir geçerli sebebi varsa bu da hiç şüphesiz ki para biriktirmek olur. Bu yazıda size para biriktirmek için harika ipuçları veriyor ve üyelik kartının avantajlarını açıklıyoruz.

Sigorta

Costco üyelik kartınız varsa çok uygun fiyatlara diş ve sağlık sigortası yaptırabilirsiniz.

Ücretsiz Check-up

Costco’nun eczane departmanı sayesinde diyabet ve ostereoporoz hastalıklarını ücretsiz bir şekilde kontrol ettirebilirsiniz. Ancak Costco’ya uğramadan önce size en yakın şubenin bu hizmeti verip vermediğini öğrenmelisiniz.

Ucuz İlaçlar

Costco eczanelerine reçetenizi online olarak gönderebileceğiniz gibi ilaçlaranızı daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Üstelik mağazaya bağlı olarak üyelik kartına ihtiyaç da duymayabilirsiniz.

Ücretsiz Kurulum

Tezgah ve dolap gibi büyük eşyalar satın aldığınızda Costco ücretsiz kurulum hizmeti sağlar. (Ama IKEA sağlamaz.)

Şirket Logosu

Yeni bir şirket kuruyorsanız Costco çok uygun fiyatlara size yeni bir şirket logosu oluşturmada yardımcı olur. Onlarca tasarım arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Sinema Bileti İndirimi

Sinema biletlerinin pahalı olduğunu düşünüyorsanız Costco’dan belirli filmler için %25 oranına kadar indirim kazanabilirsiniz. Bazen bu indirim 2 al 1 öde şeklinde bile olabilir.

Parti Pastası

Arkadaşlarınızın düzenlediği parti için pasta alırken bir pastaneyi değil Costco’yu tercih edebilirsiniz. Üstelik pasta fiyatları sizi gülümsetecek kadar düşük düzeyde!

Yazıcı Mürekkebi

Yazıcının mürekkebi bittiğinde yeni bir yazıcı almak çok daha mantıklı olur çünkü mürekkep yazıcıdan daha pahalıdır. Ancak Costco eski kartuşlarınızı dolduruyor. Üstelik bunu yaparken bütçenizin %70’inden tasarruf etmenizi sağlıyor.

Seyahat Sigortası

Costco size seyahat sigortası da sunar. Çeşitli planların bulunduğu seyahat sigortasında bütçenize en uygun seçeneği tercih edebilirsiniz.

Araç Kaskosu

Costco araç kaskosunda da sizlere yardımcı olur. Size bir fikir vermesi açısından örnek vermek gerekirse Costco daha önce 1100 dolar ödediğim araç kaskosu için bana 70 dolarlık bir teklif yaptı.

Alyans

Bir alyans için yapacağınız harcama genelde 5000 dolar civarındadır. Costco alyansları size 1000 dolardan daha ucuz rakamlarla sunuyor.

Daha Uygun Fiyatlar için Üyelik Kartı Edinin

Hala bir Costco üyelik kartınız yoksa Groupon ve Living Social gibi siteleri inceleyin. Burada indirimler varsa hayal edemeyeceğiniz kadar tasarruf edebilirsiniz.

Ucuz Atıştırmalıkların Tadını Çıkarın!

Costco yaklaşık 1,5 dolara hot dog ve içecek ikilisini yıllardır olduğu gibi şimdi de ayağınıza getiriyor!

https://www.narcity.com/money/ca/14-costco-canada-hacks-that-could-save-you-even-more-money?utm_source=fb_ad_network&utm_medium=web_recirculation&utm_campaign=fb_recirculation

Read Previous

Kanada Çocuk Yardımı (CCB) Nedir?

Read Next

Toronto Mahalleleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *