Kanada Çocuk Yardımı (CCB) Nedir?

Kanada Çocuk Yardımı (CCB) Nedir? 1

CCB(Canada Child Benefit); çocuk yetiştirmede maliyetlerin artması nedeniyle ehil olan kimselere çocuk yetiştirmek için para yardımı yapılmasını sağlar.

Önemli Not: 1 Temmuz 2016 itibari ile Kanada Çocuk Yardımı; Kanada Çocuk Vergi Yardımı, Ulusal Çocuk Yardımı Desteği ve Evrensel Çocuk Bakım Yardımı’nın yerini almıştır.

Kanada Çocuk Yardımı; Kanada Gelir İdaresi tarafından yönetilen ve vergilendirilmeyen aylık bir sistemdir. Kanada Çocuk Yardımı başvuru esaslıdır.

Kanada Çocuk Yardımı’nı almak için gerekli koşulları sağlamış olmanız gerekir. Şartlardan bir tanesi Kanada’da ikamet etmeli ve vergi mükellefi olmanız gerektiğidir. Bu göçmenlik amaçlı ikamet ile aynı değildir. Vergi iadesi almak için dilekçe vermeli miyim? konusuyla ilgili daha fazla detaya ulaşabilirsiniz.

Ne Kadar Ödeme Alacağım?

Alacağınız ödeme tutarı aşağıdaki kriterlere bağlıdır;

Vasıflı çocuklarınızın sayısı ve yaşları.

Bir önceki vergi yılındaki düzeltilmiş aile geliriniz.

Çocuk ve Aile Yardımı Online Hesaplama uygulamasını kullanarak ne kadar ödeme alacağınızı hesaplayabilirsiniz. Bu uygulama ile Ontario Çocuk Yardımı ve/veya Çocuk Engelli Yardımı almaya uygun olup olmayacağınızı hesaplayacaktır.

Pek çok kamu dairesi Aile ve Çocuk Vergi Yardımı ile ilgili size destek sağlar. 

Yakınımdaki Hizmetler kısmından Vergi Yardımı araması ile bölgenizdeki hizmetleri bulabilirsiniz.

https://settlement.org/ontario/employment/financial-assistance/child-benefits/what-is-the-canada-child-tax-benefit-cctb/

Read Previous

2020 ve Sonrasında Kanada’da Revaçta Olacak 10 Meslek

Read Next

Costco Kanada’da Daha Fazla Para Biriktirmenizi Sağlayacak ile İlgili 14 Detay

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *