Toronto Mahalleleri

Toronto Mahalleleri 1

Toronto bir mahalleler şehridir. Bu siteden her mahalleyi özel kılan restoran, mağaza ve diğer yerel işletmeleri bulabilirsiniz. Ziyaret etmek istediğiniz bir yeri mi görüyorsunuz. Yapılacaklar listesine ekleyin ve bir sonraki sefer o bölgede olduğunuzda oraya gidin.

Annex

UofT’ye sınır komşusu olan ve çevresini saran Annex; pizza şubeleri, suşi restoranları, bar ve kafelerin uygun fiyatlı olduğu öğrenci dostu bir mahalledir.

Avenue and Lawrence

North Toronto’nun bu zengin bölgesi Toronto’nun gurme yemek mağazaları, özel okulla ve milyon dolarlık evlere ev sahipliği yapar.

Baby Point

Baby Point; Bloor West village’ın kuzeyine saptığınızda kavşağa varacak kadar doğuya ilerlemediğinizde karşınıza çıkar. Bu küçük yerleşim bölgesinde Jane ve Anette caddeleri boyunca uzanan enerjik restoran ve mağazaları bulabilirsiniz.

Baldwin Village

Baldwin Village; Chinatown hemen doğusunda üç düzine restoran, kafe ve mağazaları olan küçük bir yerleşim yeridir.

Bayview and Leaside

Bölge; Eglinton’ın güneyindeki Bayview’i çepeçevre saran ve Laird Avenue etrafindaki yenilenmiş endüstriyel bölgeyi kapsayan bir bölgedir.

Beaches

Beaches; Toronto’nun güneşlenmek, plaj voleybolu oynamak ve biraz da surf yapmak için en harika kumlarına sahip destinasyondur.

Bloorcourt

Eskiden yıkık halde olan mahalle şimdi pek çok kafe, restoran, bar ve nostalji mağazasın karışımıdır.

Bloordale Village

Bloorcourt ile Junction Tirangle arasında adeta sandviç olmuş bu mikro-mahalle gündüzleri sakin akşamları ise kalabalık bir gece hayatına sahne olur.

Bloor West Village

Bazıları Bloor West Village’ı Etobicoke öncesinde bir sınır veya banliyö olarak görse de bu canlı mahalle düşündüğünüzden çok daha yakındır.

Brockton Village

Brockton Village; Little Portugal’ın hemen doğusunda yer alan ve College St. İle Dundas West.’i süsleyen restoran ve dükkanları ile hareketli bir konut bölgesidir.

Cabbagetown

Bu yerleşim bölgesi muhteşem bir şekilde restore edilmiş evler, popüler parklar ve çiftlikler ve de şehrin en iyi Tayvan restoranıyla çevrilidir. 

Canary District

West Don Lands’daki The Canary District Pan Am Games’in gölgesinde yükselir ve adını kapanan ünlü The Canary adlı eski restorandan alır.

Castlefield Design District

Eskiden bir endüstriyel bölge olan ve hala geçiş aşamasında olan bu mahalle uzun süredir Toronto’daki iç mimarların gidilmesi gereken yer olarak gördüğü bölgedir.

Chinatown

Chinatown; halkın ucuz ev eşyası, meyve, sebze ve çin mantısına rağbet gösterdiği için sürekli bir etkinlik merkezidir.

Church Wellesley Village

Bu mahalle kafeler, giyim mağazaları ve restoranların gelişen bir karışımı olurken aynı zamanda her yıl gerçekleştirilen Pride Week’in çıkış noktasıdır.

CityPlace

CityPlace, Rogers Centre yakınlarındaki CN demiryolu raylarına ait edüstriyel bölgeyi almıştır. Bölge şu anda cam apartman dairelerine ve birkaç restorana ev sahipliği yapar.

Corktown

Corktown; Toronto’daki en eski mahallelerden bir tanesidir. Çevresi hala viran olsa da yeni restoran, mağaza ve kafeleri ağırlamaya başlamıştır.

Corso Italia

Toronto’nun diğe Küçük İtalyası, Corso Italia şehirdeki en iyi pizza, gelato ve pişmiş ürünleri sunar.

Danforth

Toronto’nun Rum mahallesi, The Danforth şehrin en büyük et şiş kutlamasına ev sahipliği yaparken çevre dostu veganların dostça hassasiyetini yok eder.

Danforth East

Greektown’ın doğusundaki bu gelişen mahalle giderek daha fazla sayıda restoran, pastane, bar ve mağazaya ev sahipliği yapar.

Davenport Village

Lansdowne’un doğusunda Davenport ile Dupont arasında sıkışmış bölgede yer alan ve eskiden çorak bir bölge olan Davenport Village günümüzde canlı bir bölgeye dönüşmüştür.

Distillery District

Toronto’nun restore edilen bölgesi Distillery District Victoria Endüstriyel Mimari konusunda kıtanın en iyi korunmuş bölgesidir.

Don Mills

Park ve apartmanların olduğu bu geniş bölge aynı zamanda Aga Khan Müzesi’ne ev sahipliği yapar.

Dovercourt Village

Bloor ve St. Clair arasında adeta sandviç olan Dovercourt Village Geart Avenue gibi bölgeleri çağrıştırır. Ayrıca Dupont’ta da pek çok yaşam izi vardır

Dundas West

Toronto’nun çoğu iyi bar ve restoranının bulunduğu Dundas West aynı zamanda nostaljik giyim, moda ve canlı gece hayatına ev sahipliği yapar.

East Chinatown

East Chinatow; ucuz Çin mantısı, pho, taze meyve ve Çin ürünlerinin muhteşem bir kaynağı aynı zamanda bir etkinlik merkezidir.

East York

Toronto’nun bu eski banliyösü büyük kısmı evlerden oluşan birkaç restoran ve perakende mağazaya da ev sahipliği yapan bir bölgedir.

Eglinton West

Eglinton West, Allen Expressway’e geçiş için kullanılan bir mahalleden çok daha fazlasıdır. Oriole Parkway ve Eglinton West arasında uzayan bölge pek çok restorana sahipken simit ve füme balık için de harika bir bölgedir.

Entertainment District

Kulüp bölgesi olarak markalaşan bu bölge hala canlı bir gece hayatna sahip olsa da yeme, ime, film ve tiyatro izlemek için bilinen bir mahalledir.

Etobicoke

Etobicoke; Humber River ve Highway 27 arasındaki geniş bölgeyi kapsayan Toronto’nun eski bir banliyösüdür.

Financial District

Financial District; hukuk firmalarından, yatırım bankalarına ve yönetici kadroya kadar Bay Street’e ününü veren pek çok şeye ev sahipliği yapar.

Forest Hill Village

Forest Hill Village; şehrin en zengin bölgelerinden bir tanesidir ve çok sayıda restoran, kafe ve butiğe sahiptir..

Harbord Village

Harbord Village; Annex ve Little Italy arasında yer alır. Restoran ve kafelerle dolu canlı bir caddedir.

Harbourfront

The Harbourfront sayısız yaz festivali, enerji santrali, iskele ve Toronto adalarına giden feribotlara sahiptir.

High Park

Çoğunlukla yerleşim bölgesi olan bu bölge Toronto’nun en popüler parklarının yanı sıra pek çok bar ve restorana da ev sahipliği yapar.

Junction

The Junction şehrin en ilgi çekici mobilya mağazaları, espresso barları, restoranları ve canlı müzik mekanlarına ev sahipliği yapar.

Junction Triangle

Junction Triangle; Junction, Roncevalles ve Bloordale Village arasında sıkışmış küçük bir bölgedir. 

Keelesdale

Eglinton ve Keele yakınlarındaki küçük ticari alanda uzanan Keelesdale; Karayip restoranları ve Toronto’nun en iyi tacolarının bulunduğu yerdir.

Kensington Market

Toronto’nun en eşsiz mahallesi Kensington Market çekiciliğini ve muhteşem çeşitliliğini mağaza, kafe, restoran ve marketleri ile yansıtır.

King East

King East üst seviye tasarım mobilya mağazaları, topluluk koleji ve gelişen restoranları ile ünlüdür.

King West

King West bir takım reklam ajanslarına, havalı restoranlara ve kulüplere ev sahipliği yapar.

Koreatown

Bloor boyunca uzanan bu küçük bölge ucuz Kore yemeklerini bulabileceğiniz bir yerdir.

Leslieville

Bu aileler için uygun mahalle NY tarafından sıradaki Williamsburg olarak anıldı. Kahve dükkanları, restoranları ve plak dükkanları sayısız film ve TV yapımına arka plan olarak hizmet sundu.

Liberty Village

Condo central, Liberty Village is home to a mix of cafes, restaurants and furniture stores built to serve the growing demands of its residents.

Little India

Bu küçük mahalle Toronto’daki en yüksek oranda Hint restoranu, giyimi, elektronik dükkanları ve marketlerini oluşturan mahalledir.

Little Italy

En az bir kez bu mahalleye pizza ve makarna için gitmelisiniz. Little Italy ayrıca çeşitli yemekler ve popüler barlar sokağı ve gece atıştırmalıkları sunar.

Little Tokyo

Little Tokyo eskiden Toronto’nun orijinal Çin mahallesi olan bölgeye verilen isimdir. Bu ismi alması mahalleye akın eden Japon restoranları ve işletmeleri sayesinde olmuştur. Bölge ayrıca Toronto’nun ana terminaline ev sahipliği yapar.

Markham

Markham Ontario’da en hızlı gelişen bölgelerden bir tanesidir. Toronto’nun kuzey doğusunda yer alan mahalle şehrin en iyi Çin restoranlarına ve Kuzey Amerika’nın en büyük alışveriş merkezi olan Pacific Mall’e ev sahipliği yapar.

Mississauga

Toronto’nun batısındaki bu banliyöde çeşitli restoranlar ve şehrin en ünlü işverenlerini kurumsal ofisleri bulunur.

Moss Park

Moss Park Toronto’nun geçiş sürecindeki bir alanıdır. Pek çok küçük işletmeye ev sahipliği yapan bölge belki de Kurtuluş Ordusu tarafından işletilen ve evsizlere sığınma ve barınma şansı sunan hizmet binası ile bilinir.

Mount Pleasant

Mount Pleasant cupkekten Fransız usulü lezzetli çikolatalara kadar belirli alanda uzmanlaşmış mağazalardan oluşur. Ayrıca burası Toronto’nun en ünlü şehitliğinin olduğu yerdir.

North York

North York; The Bridle Path, Hogg’s Hollow, Lawrence Park, York Mills, Willowdale, Bayview Village and Jane ve Finchgibi pek çok mahalleyi içine alan Toronto’nun kuzeyindeki bölgeye verilen isimdir.

Oakwood Village

Oakville Village; Oakwood Avenue ve Eglinton West’i süsleyen Jamaika ve Portekiz mağaza ve restoranlarını bir araya getiren bir bölgedir.

Ossington

Barlar, restoranlar ve butikler Queen ve Dundas arasındaki South Ossington bölgeyi Toronto’nun en iyi içecek ve yiyecek mekanlarına sahip 3 bloğa çevirdi.

Other

Siteye yeni mahalleler ekleme sürecindeyiz. Bu tamamlanana kadar aşağıdaki yerlerin tadını çıkarın.

Pape Village

Pape Village; Danforth Avenue’nün kuzeyinde pastaneler, restoranlar ve küçük mağazalarla çevrili mütevazı bir mahalledir. Bölgenin ana arterleri Pape Avenue ve O’Connor’dır ve her biri restoran, pastane ve diğer yerel mekanlarla süslüdür. 

Parkdale

Bu harika topluluk Tibet, Kuzey Afrika ve Batı Hindistan barları, restoranları, nostaljik moda, mobilya ve kumaş mağazalarının karışımının bulunduğu yer aldığı bir bölgedir.

Port Lands

The Port Lands tarihsel olarak kamu işleri endüstrisi, depolar, kürek kulüpleri ve film stüdyolarına ev sahipliği yapan bir bölgedir.

Queen West

Artık şehrin en hippi mekanı olmayan bölge şimdilerde  Zara, H&M ve Lululemon gibi küresel markaları ön plana çıkarır.

Regent Park

Cabbagetown’ın güneyindeki bu bölge yatırımlar ile su sanatı ve toplum merkezlerine ev sahipliği yapan bir bölge konumuna gelmiştir.

Richmond Hill

David Dunlap Teleskop Gözlemevi’ne ev sahipliği yapan kuzey Toronto’daki Richmond Hill, Kanada’daki en büyük kapalı dalga havuzu ve Richmond Hill Sahne Sanatları Merkezi’ne sahiptir.

Riverside

DVP’yi geçtiğinizde restoranları, kafeleri, plak dükkanları ve kasabadaki en iyi canlı müziğin olduğu Opera House’u gelişmekte olan Riverside mahalesinden bulacaksınız.

Rogers Road

Rogers Road köklerine sadıktır. Toronto’daki en değerli Portekiz pastaneleri ve restoranlarını bulabileceğiniz bu bölgede henüz şehir güzelleştirme çalışmaları yapılmamıştır.

Roncesvalles Village

Toronto’nun küçük Polonyosı Roncesvalles Village; aile ve spor konusunda popüler düzinelerce restoran kafe ve de Revue sinemasının olduğu bir yerdir.

Rosedale

Rosedale; Toronto’nun en zengin ve şehrin en büyük konaklarının olduğu bölgedir.

Scarborough

Scarborough; Malvern, Agincourt ve Birch Cliff gibi mikro mahallelere yayılırken aynı zamanda Rouge Nehri, Scarborough Bluffs and Toronto Hayvanat Bahçesine de ev sahipliği yapar.

South Core

South Core; Union Station’ın güneyinde Financial District’in bir uzantısıdır. Bölge ACC, görkemli apartman dairleri ve pek çok plazayı barındırır.

St. Clair West

St. Clair West; Corso Italia başladığı Avenue Road’dan Westmount’a kadar başlayan ve St. Clair West boyunca uzanan bölgeyi tanımlamak için kullanılır. Wychwood Park, Oakwood ve Hillcrest gibi bölgeleri içine alır.

St. James Town

St. James Town; Toronto’nun en yüksek binalarına sahip bölgesidir. 19 bina 14 ve daha fazla kata sahiptir. Bölge ayrıca yerel işletmelerin geliştiği ve en iyi Filipin restoranın bulunduğu bir yerdir.

 St. Lawrence Market

St. Lawrence Market şehrin en büyük kapalı marketi ve markası niteliğindedir. Front ve Jarvis St.’in köşesinde yer alırken South Market’teki temel şeyler 2 katlı marketler, yiyecek mağazaları ve restoranlardır.

Stockyards District

The Stockyards District gets adını toptan kasaplık işinden alır.Yeni bir alışveriş merkezi, bira fabrikaları ve yeni etkinlik alanları ile şehir dönüşüm yaşamıştır.

Thorncliffe Park

Thorncliffe Park; East York ve Leaside arasında kalmış çoğunlukla yerleşim birimlerinin olduğu bölgedir.  Burada the East York Şehir Merkezi, the Go Green kriket alanı ve çeşitli restoranlar bulunur.

Thornhill

North York’un bir bölgesi olan Thornhill Yahudi şarküterisi, eski okul burgerları ve Promenade AVM’si ile ünlüdür. Ayrıca ilk Yogen Fruz’a ev sahipliği yapmıştır.

Toronto Islands

The Toronto Islands şehrin sahillerindeki mücevherdir. Karadan kısa bir feribot yolculuğu mesafesindeki bölgede parklar, plajlar ve eğlence parkı vardır.

University of Toronto

Bu dikkat çekici üniversite kampüsü Bloor, College, University ve Spadina arasında sıkışmıştır.

Upper Beaches

The Upper Beaches; Kingston Road’tan bahsetmek için kullanılan bir trendtir. Asıl sınırlar Woodbine’den Victoria Park boyunca Kingston Road’a kadar uzansa da  Main ve Gerrard çevresini de dahil ederiz.

Vaughan

Kanada’daki Wonderland, Vaughan Mills Shopping Centre ve Ikea’ya ev sahipliği yaptığından kendine has bir şekilde tanımlanan şehir Torontor’nun belki de en ünlü bölgesidir. 

Weston-Mount Dennis

Bir zamanlar büyük bir Kodak fabrikasına ev sahipliği yapan şehrin uzun süredir göz ardı edilen bir bölgesi olan Weston-Mount Dennis, yeni altyapı gelişmeleriyle yeniden canlanacak gibi ggörünüyor. 

West Queen West

West Queen West dünyadaki en şık caddelerden bir tanesi olarak Vogue tarafından isimlendirilmiştir. Butik oteller, Trinity Bellwoods parkı ve restoranlarla mağazaların bir karışımı olarak burada seveceğiniz çok şey vardır.

Woodbridge

Kanada Wonderland’e yakın olan bu küçük banliyö büyük İtalyan topluluğu ve gidiebilecek restoranlara sahiptir.

Yonge & Bloor

Yonge & Bloor; Toronto şehir merkezi ve dış bölgesi arasındaki resmi olmayan ayırıcı çizgidir. Yorkville and Rosedale ile sınırdaş olan bölge estetik olarak iyi değildir. Ayrıca pek çok restoran, bar ve gece atıştırmalıkları satan yerlere evsahipliği yapar. 

Yonge & College

Yonge & College; ofisler, plak dükkanları ve restoranlarla çevirili çok da çekici olmayan bir bölgedir. The Mattamy Athletic Centre tıpkı Carlton Cinema gibi bu bölgeye yakındır.

Yonge & Dundas

Yonge & Dundas; Toronto’nun merkezindedir. Turisler ve 905liler için bir cazibe merkezi olan bu kavşak Toronto’nun en büyük alışveriş merkezi, büyük bir açık hava meydanı, sinema salonuna ev sahipliği yapar.

Yonge & Eglinton

Yonge lakabı ile anılan Yonge & Eglinton; 20 yaşlarındaki profesyonel nüfusun göç etmeye çalıştığı kalabalık bir gölgedir. 

Yonge & Lawrence

North Toronto’nun bu zengin bölgesi yakındaki halka hizmet götüren restoran ve perakende payına sahiptir.

Yonge & St. Clair

Yonge & St. Clair kalabalık bir şehir merkezi ve Astral Media ile George Weston Foods gibi ünlü şirketlere ev sahipliği yapan bölgedir.

Yonge & Wellesley

Yonge & Wellesley metro durağı ve bölgedeki suşi restoranları dışında pek dikkate değer olmayan bir bölgedir.

Yorkville

1960larda Toronto’nun bohem yerleşim merkezi olan Yorkville; görülmesi gereken tasarım butikleri, oteller ve restoranlara sahiptir.

https://www.blogto.com/neighbourhoods/

Read Previous

Costco Kanada’da Daha Fazla Para Biriktirmenizi Sağlayacak ile İlgili 14 Detay

Read Next

Kanada’daki En İyi 16 Part-Time Is

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *